הוספת הודעההוספת תגובה פורום ליקויי למידה - ראש הפורום

תסמונת האונה הימנית?

איה(12.12.2008, 11:26)

שלום ד"ר ספקטור,

בני עכשיו בן חמש וחצי. לפני כשנתיים פנינו לאבחון בגלל קשיים בהתפתחות השפה, אז קשרנו את הבעיה לבעיות שמיעה שהיו לו בשל נוזלים באוזניים. באבחון הפסיכולוגי נכתב - קושי בהבנת רמזים ודקויות מילוליים וקושי בהבנת רמזים ודקויות חברתיים, נטיה להתיילדות, קושי להתמודד. וכן קושי במוטוריקה עדינה, תנועתיות יתר, נטיה לאסוציאטיביות. בעל פה אמרה לי הפסיכולוגית כי האפיונים האלה באים תחת ההגדרה "תסמונת האונה הימנית".

בני טופל במשך כשנה וחצי אצל קלינאית תקשורת ועדיין מטופל בריפוי בעיסוק; התחיל רכיבה על סוסים. בבדיקה אחרונה אצל הרופאה התפתחותית היא ציינה את ההתקדמות בתחום השפה והדיבור ושללה את האבחנה של תסמונת האונה הימנית.

הקשיים שאני רואה היום בבית ועם חברים: נוטה עדיין להתיילדות, קול לא מותאם - לפעמים גבוה וילדותי, בגן הגננת אומרת שלעיתים מדבר כאילו "מרצה"

אוהב לספר דברים שקרו לו או סרטים שראה אבל הרבה פעמים עושה זאת בקול לא ברור, כאילו לעצמו, באריכות וללא קשר עין עם בן שיחו. רצף האירועים לא ברור

בגן הגננת ציינה שלא תמיד עונה לעניין.

חוסר הבנה של חוקי משחק - משחקי קופסה וגם מחבואים.

ספירה - הגננת ציינה שסופר עם האצבע אבל המספר שאומר לא מתאים. מצביע על החפץ הרביעי ואומר כבר חמש. וכשמסיים לספור שואלים אותו כמה? ועונהמספר אחר. עליי לציין שזו תופעה שהיתה אצלו בעבר ובטיפול אצל קלינאית התקשורת מאוד השתפר, כך שיש כאן אולי נסיגה?

משחק חברתי - קל לו יותר עם ילדים קטנים ופחות "בוגרים". בעבר היה לו חבר אחד מאוד דומיננטי.

האם יש שם לכל המאפיינים שציינתי? ומה דרך הטיפול הטובה ביותר?

תודה ושבת שלום