פורום רפואת עור - ראש הפורום

טיפוח שפתיים שניזוקו

ירין(21.9.2002, 15:12)

שלום,

כחודש אחרי סיום טיפול ברואקוטן התחלתי לקבל מאין אלרגיות בשפתיים שהתבטאו בשלפוחיות קטנות ומציקות לכל האורך. טופלתי במשחות שונות כולל זובירקס (למרות שבדיעבד לא היה מדובר בהרפס כלל). במשך כחודשיים התופעה הזאת היתה מופיע שבוע כן שבוע לא. מאחר והשפתיים עדיין היו יבשות מאד ורגישות כל המשחות הנל השאירו לי סימנים בשפתיים וזה נראה כמו חריצים עמוקים ואזורים עם מכתשים קלים. בעבר היו לי שפתיים מלאות ומעוד יפות, כרגע המרקם שלהם נראה פגום ולא אחיד, שלא לדבר על זה שהן עדיין יבשות מאד מאד והדבר מקשה על טיפוחן באודם.

שאלתי האם קיימת משחה טיפולית לטיפוח השפתיים , משהו שיגרום לחידוש המרקם ובניתם מחדש (בדומה לרטוית שמורחים על העור וזה מחדש את העור ומחליק סימנים, האם קיים מוצר דומה לחידוש השפתיים (אולי אפשר רטוית בשפתיים אפילו אם זה מייבש אבל אולי זה יכול לחדש את השפה שתראה יותר חלקה ולא עם עור גבשושי ומצולק)??? ואם כן איזה סוגים יש שמתאימים לשפתיים והאם מצריך מרשם?

זה כל כך מתסכל אותי שאני אפילו חושבת על השתלה בשפתיים (כמה שזה נשמע מוגזם) אבל הן ממש איבדו צורה. (לקחת רואקוטן לטפל בבעיה מסוימת ובסוף מקבלים 20 אלף בעיות חדשות וזה ממש לא שווה את כל הסבל אם לא מדובר באקנה קשה/בינוני...סליחה הייתי צריכה קצת להביע חרטה).

האם יש לך רעיון מה יכול לעזור לתיקון השפתיים?

תודה על עזרתך,

חג שמח.