הוספת הודעה פורום פיזיותרפיה ופציעות ספורט - ראש הפורום

כאבים בברך ימין

אל(7.2.2013, 16:35)

מכיוון ואני לא מצליח להמשיך את השרשור בשאלה הקודמת ששאלתי, אני רושם פה את תשובתך לשאלתי ואענה על השאלות בה, תשובתך להלן ומתחת תשובתי -

שלום אל. קודם כל להפסיק לדאוג. כאב בברך הוא תופעה נפוצה ביותר ולרוב אינו מעיד על חומרת הנזק ועל כך שישנה פגיעה כלשהיא בכלל.

מהו גילך? כמה זמן אתה רץ? לאיזה מרחקים?כמה פעמים בשבוע? באיזה שלב בריצה הופיע הכאב?

במידה ואתה רץ עם נעלי ספורט סבירות ולא החלפת לאחרונה נעליים לסוג אחר לא נשמע שמקור הכאב משם. למה אתה חושב שאלו הנעליים?

לא הייתי מבצע בשלב זה עוד בדיקות הדמייה אלא פונה לפיזיוטרפיסט לצורך בדיקה והערכה. מוזמן להגיע למרכז O2..

גילי 32
אני רץ כל חיי במסגרת שירות בטחוני וכן כתחביב.
רק לפני מספר חודשים החלו כאבים מתחת לפיקה ואולטרסאונד ו MRI כאמור ששלחו אותי לבצע ממרפאת ספורט באיכילוב, לא הראתה שום ממצא.
אני רץ למרחקים של 10K אולם פחות מקפיד על סרגל מאמצים, לרוץ 10K לא היה לי קשה במיוחד גם כשהפסקתי לרוץ 3 חודשים וחזרתי לריצות שוב.
הכאב החל להופיע לקראת סיום הריצה, בק"מ 9.
אני לא בטוח שאלו הנעלים אולם הנעלים הנוכחיות הינן אסיקס וזו פעם ראשונה שאני רץ עם נעל של חברה זו, חשבתי שאותי המבנה האנטומי של הנעל משפיע על לרעה.
יש בכלל עוד בדיקות הדמיה שניתן לעבור פרט לאלו האמורות מעלה ? נראה לי שמיציתי את בדיקות ההדמיה, לא ?

מה זה O2, האם הדבר מכוסה במסגרת טיפולי הקופה ? האם מבצעים טיפולי פיזיוטרפיה כמו כל מכון ?

יש לך צל של מושג על מה הכאבים יכולים להעיד ומדוע לא מצאו כל ממצא בבדיקה כל מתקדמת כמו MRI ?

הדבר מלחיץ אותי מאוד, אני טריאתלט וספורט הוא חלק חשוב בחיי..

תודה על התגובה המפורטת. בנוגע לנעליים אם הכאבים הופיעו יחד עם החלפת הנעל ייתכן ויש קשר, ניסת לרוץ עם הנעליים הישנות ולהשוות?

על איזה משטח אתה רץ? אפשר לגוון את המשטח ( הליכון, כביש, שטח וכו' ) ולבדוק כיצד הברך מגיבה. לא הייתי מבצע עוד בידקות הדמייה כרגע אלא מבצע בדיקה והערכה ע"י איש מקצוע. הקשר בין ממצאי בדיקת הדמייה לבין מה שמורגש "בשטח" מוטל בספק.

במרכז O2 מבצעים טיפולי פיזיותרפיה במסגרת ביטוח כללית "מושלם" או באופן פרטי. במרכז ישנו צוות של פיזיולוגיים, פזיוטרפיסטים ומאמני בריאות כדי לתת מסגרת טיפולית רב מקצועית.

ניסיתי לרוץ מעט עם הנעלים הישנות שלי ולא היו כאבים, אבל הכאבים לא הופיעו מיד עם החלפת הנעל הישנה בחדשה, אלא לאחר תקופה של כחודשיים. יש סיכוי שזה בגלל שלא פעלתי בהתאם לסרגל מאמצים וישר בתחלתי מ 7K - 10K, אין לי בעיה לצאת לרוץ 10K גם אחרי 3 חודשים ללא ריצה...ובתקופה האחרונה רצתי פעם בשבוע 10K בסופש, מפאת חוסר זמן משווע! ואז הופיעו שוב פעם כאבים.

אני מטופל במרפאת ספורט אצל ד"ר גיא מורג, ואני בקופת חולים מכבי. מה כדאי לבקש מהרופא לבדוק או איזה טיפול מומלץ עלי לבקש חוץ מפיזיוטרפיה ?

יש אפשרות שתפנה אותי למכון/מרכז מומלץ ובעל הצלחות מוכחות, שעובד עם קופח מכבי ? הבנתי שאתם בירושלים, אני צריך מקום שמומלץ ושאפשר להבדק בו באזור תל אביב?

תודה רבה חמי!!!