הוספת הודעה פורום רפואה - כללי - ראש הפורום

כאבי בטן ושלשולים

עדי(23.12.2011, 17:15)

שלום,

בחודש ספטמבר 2010 נתקפתי בכאבי בטן חזקים מאוד, אשר החלו בבטן התחתונה והתפשטו עד לאזור הקיבה. נשלחתי לקפלן, שם חשדו שמדובר בתוספתן והוציאו לי אותו. לאחר הניתוח התברר כי התוספתן היה בריא, שוחררתי מבית החולים, אולם לאחר יממה חזרו הכאבים. הפעם ניגשתי למיון ב"אסף הרופא" שם נתנו לי שתי אנפוזיות (משהו לרום הבטן ולוסק לקיבה) וכאשר האינפוזיה של הקיבה הפסיקה את הכאבים, הוחלט שזהו מקור הכאב והפנו אותי להמשך בירור אצל רופא גסטרו. (בבית החולים שללו בעיות גניקולוגיות ע"י אולטראסאונד ועשו צילום בטן שיצא תקין).

מאז ועד היום אני סובלת מכאבי בטן באיזור הקיבה, שלשולים לאחר ארוחות, אנמיה (בעיה שהיתה קיימת גם לפני כן), פיסורה וטחורים חמורים מאוד ואינני עולה במשקל גם כאשר אני אוכלת...

רופא הגסטרו שלח אותי לאולטראסאונד בטן (הכל תקין), עשה בדיקת גסטרוקופיה (תקינה), שלל צליאק על ידי בדיקת דם, בקולונוסקופיה נמצא מעי גס תקין ובביופסיה של המעי הדק נראתה דלקת. נשלחתי לסיטי והתוצאה היתה תקינה, פרט לצ'יסטה 4 ס"מ בשחלה ימנית (יש קשר?)

שאלותיי:

1. כיצד ייתכן שבבדיקת קולונוסקופיה נמצאה דלקת ובסיטי הכל תקין?

2. כעת, מששללנו קרוהן על ידי הסיטי, מה יכולה להיות הסיבה לתופעות הללו?

3. האם יש קשר לצ'יסטה בשחלה? כיצד ייתכן ששתי רופאות נשים לא ראו אותה בבתי החולים? האם היא חדשה? מסוכנת?

אני בת 31 (אמא לשני ילדים), איכות החיים שלי ירדה באופן משמעותי כיוון שאינני יכולה לאכול עד הצהרים כשאני שבה הביתה (אחרי הארוחה אני נכנסת לשירותים) ובשל הפיסורה שמקשה עלי לתפקד.

אודה לעזרתך,

עדי