הוספת הודעה פורום קלינאי תקשורת - ראש הפורום

הפרעות בתקשורת כמקצוע

קרן אורבך-ברוולד(13.12.2016, 9:47)

שלום עוגייה,

אני כמובן משוחדת אך אשתדל לענות לשאלותייך:

המקצוע הוא מאד מגוון, אפשר לעבוד עם ילדים, בני נוער ו/או מבוגרים, מקרים רבים ושונים החל מהאוכלוסיה ה"רגילה" ועד אוכלוסיות של אנשים המתמודדים עם בעיות כגון אוטיזם, שיתוק מוחין, בעיות בשמיעה, אפזיה לאחר שבץ מוחי ועוד ועוד.

סביבת העבודה וה"שגרה" משתנה ממקום למקום ותלויה בעומס, בנהלים ובצוות של האנשים עמם תעבדי. יש מקומות בהם העומס הוא גדול בד"כ וקצת מתרוצצים ויש מקומות בהם העבודה יותר רגועה. תלוי גם אם עובדים בגן ילדים / בית חולים / מכון פרטי וגם אז השונות גדולה, אז קשה לתאר יום עבודה "טיפוסי". לרוב משובצים מטופלים לאורך היום, יש בדרך כלל ישיבות צוות מסוגים שונים, לעיתים טיפולים קבוצתיים ועוד.

ניתן לשלב משרות ותחומי עיסוק כך שלדעתי העיסוק הוא לאו דווקא ספציפי ומוגבל לתחום אחד או לאוכלוסיה טיפולית אחת. לדעתי, השילוב בין תחומים שונים מעשיר ומפרה וניתן ללמוד מכל תחום ולהשליך על התחומים האחרים

לקלינאי תקשורת יש דרישה רבה ממה שאני רואה, יש מודעות דרושים רבות ותורי ההמתנה לטיפול עדיין ארוכים מאד בחלק מהמקומות. קשה להגיד מה יהיה בעתיד מבחינה זו, כי בשנים האחרונות נפתחו חוגים נוספים להפרעות בתקשורת ויוצאים עוד ועוד קלינאים וקלינאיות לשוק העבודה. בצפון ובדרום יש מחסור אדיר בקלינאי תקשורת, כך ששם הביקוש אפילו גבוה יותר.

כדאי לקחת בחשבון שהלימודים אינטנסיביים מאד וכוללים קורסים תיאורטיים מעמיקים ועבודה מעשית במהלך הלימודים. במהלך הלימודים ובעיקר בתקופת העבודה המעשית תוכלי להיחשף למגוון תחומי הטיפול וללמוד למה את יותר מתחברת, מה יותר מעניין ובמה את רוצה להעמיק את הידע התיאורטי והקליני.

קשה לי להתייחס לשאלה בעניין יתרונות וחסרונות, אני חושבת שזה מאוד סובייקטיבי.. יש נקודות שבעיניי הן יתרונות ובעיני מישהו אחר ייראו כחסרונות, למרות שאני באמת חושבת שהחסרונות מועטים. אולי העובדה שהמשכורות שונות מתחום ההייטק.. אבל עדיין בהחלט ניתן להתפרנס בכבוד בהמשך הדרך.

מקווה שהמידע עזר ושתקבלי החלטה שתהיי שלמה איתה ומרוצה ממנה. בהצלחה!!

בברכה,
קרן אורבך-ברוולד
קלינאית תקשורת
מכון אודיומדיק