הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם אתגרים

ד"ר אורן חסון(21.1.2017, 21:20)

שיר יקרה,

את מדברת על "חיבור מטורף", כאשר בסך הכל התכתבתם בהודעות. מה זה אומר? - שאת היית מאד מרוגשת, ולכן זה הרגיש לך כך. העובדה היא שהיו ביניכם מריבות אחר-כך, כך שהתחושה הזו של חיבור מטורף אולי היתה מטעה.

העניין הוא שאת מנסה להיות בקשר עם גבר שיש לו את כל ההצדקות להיפרד ממך, ברגע שהוא חושב שאת מעצבנת אותו ולא עושה דברים כפי שהוא רוצה - אחרי הכל, אתם באותו מקום עבודה, ולכן הכל מסובך יותר. או לפחות קל לומר שזה מסובך יותר, ואז כאשר היחסים ביניכם מסתבכים - הוא יכול לשים את הקלף הזה על השולחן, ולא להרגיש אשם או לא בסדר. מצד שני, אם הוא יוצר איתך את הקשר מדי פעם שוב, אז או שהוא תמים, שחושב שאולי זה יצליח בכל זאת, וכמובן - על פי דרכו ושתשני את דרכייך, או שהוא זקוק לתחושת הכוח שנותנת התגובה שלך למילות הפלירט והחיזור שלו, וכשהוא מקבל אותם, כלומר, את החיזוק הזה, הוא נזכר שוב שבעצם, אולי הוא לא רוצה מספיק, או לפחות לא כפי שאת. מכאן הדינמיקה הבלתי אפשרית הזו, של רכבת הרים שבה את עולה למעלה כשזה כן, ומתרסקת, כי הנפילה משם היא נפילה אמיתית.

האם זה מתאים לך? - אני חושב שמה שמתאים לך זה מה שאת מקווה שיקרה. על פי המציאות, אם מה שהיה הוא שיהיה - מה שבדרך כלל קורה - אז אולי זה לא מתאים לך. השאלה אם יש לך כוח להתגבר - לא על הפיתוי שלו, כאשר הוא ישנו, אלא על התקווה שלך, שהיא אולי לא ריאלית, אבל גם היא שמפילה אותך שוב ברשתו.

אני לא אומר שהוא בהכרח רע, אבל אם הוא לא כזה, אז הוא פשוט לא יציב, בודאי שלא ברצון שלו להיות איתך, ואולי גם כי רגשית הוא לא מספיק יציב כדי להתמודד עם חוסר היציבות שלך (אחרי הכל, שניכם מעצבנים זה את זה, כפי שאמרת) ולכן עם האתגרים שאת מעמידה בפניו.

גבר שחוסם אותך, אגב, זה בדרך כלל מעיד על לפחות על רגש אחד שלו - פגיעות. הוא פגיע ולא רוצה להיפגע יותר, או שהוא פגיע, ולכן רוצה לפגוע בחזרה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com