הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אולי הוא רוצה הערכה?

ד"ר אורן חסון(26.1.2017, 18:36)

מירי יקרה,

בדרך כלל אני מבקש שתוסיפו את גילכם, אבל הפעם אני פשוט מניח, לפי ההקשר, שאתם לא בני חמישים פלוס, אלא אי שם בשנות העשרים שלכם, עד אמצע שנות השלושים.

אני מבין ממה שכתבת שאתם לא לגמרי לגמרי מכוונים לשותפות זוגית. את אומרת שאת מחפשת עבודה, ואני יוצא מתוך הנחה שאת באמת עושה את כל מה שנדרש כדי למצוא משהו. אני אפילו לא נכנס לשאלה של אסטרטגיה ונטילת סיכונים, כי זה הצד המקצועי שלך, ולפעמים צריך לקחת סיכונים ולהמתין זמן סביר, כדי להשיג משהו טוב יותר, ולפעמים אין ברירה, כי אסור להמר, וצריך לקחת את מה שיש גם אם זה מסכן התקדמות בקריירה. זה החלק שלך, שכפי שאני מבין, בין אם זה בצדק ובין אם לאו, בעלך חושב שאת יכולה לעשות יותר, או שהוא פשוט מתוסכל כי את לא מצליחה.

בצד שלו - את אומרת שהוא מגיע עם גרעון, וממשיך להוציא הוצאות משמעותיות שאינן עומדות בפרופורציה למה שיש לכם עכשיו. אני יכול להבין מתוך זה שאולי הוא כועס גם על כך שהעובדה שאת לא עובדת, מגבילה אותו בבילויים שלו. אם הוא ממשיך במסע הבזבוזים שלו, אז אולי הוא באמת לא מצליח להיות שקול ומרוסן, ובעיקר אחראי. שאלת מה הוא רוצה ממך, ויתכן שהוא בעיקר מתוסכל מעצמו, שהוא לא יכול לאפשר גם לעצמו וגם לך יותר. למרבה הצער, רבים מאיתנו מתקשים לשאת מצב שכזה מבלי לגלגל את האחריות אל אחרים. אני לא יודע איך באמת האחריות מתחלקת, במובן של הרצון הטוב. כלומר, עד כמה לו הייתם באמת רוצים ואחראיים ולא כועסים זה על זה (במצב הנוכחי), הייתם יכולים להדק חגורות או להרחיק חלומות, ולעשות את מה שצריך למען הזוגיות והמשפחתיות שלכם. האם את היית יכולה באמת לעשות משמעותית יותר? האם הוא היה יכול? - לי אין כלים לדעת. אני מניח שלך יש, אני מניח שגם לו יש, ובכל זאת, מה שאתם אומרים אינו בהכרח מה שאתם יודעים בפנים. התוצאה היא שהזוגיות שלכם לא מתפקדת, ושניכם הורסים אותה כל אחד בדרכו. הוא - בבילויים ובבזבוזים שלו, ואת בכך שאת לא משתפת איתו פעולה בלראות דירות.

אם כל אחד מכם ימתין עד שהצד השני ישנה את דרכו, אז האם יש להתפלא על כך שתמצאו את עצמכם בחודש הבא ללא דירה ותלכו להורים?ואולי יהיה זה פלא זה אם כן תמצאו דירה ולא תלכו להורים.

שאלת מה הוא רוצה. אולי פשוט הערכה למה שכן טוב בו, ולשמוע פחות על מה שלא טוב בו. יתכן מאד שאם תנסי את זה, הוא יהיה הרבה פחות ממורמר, והרבה פחות מאשים. אני לא אומר שהוא טלית שכולה תכלת, אני רק אומר שאת לא מצליחה להשיג את המטרות שלך, ולכן, בלי שום קשר לשאלה היכן נמצא הצדק, כדאי לשנות גישה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com