הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חיבור אישי טוב

ד"ר אורן חסון(30.1.2017, 12:57)

מאמי יקרה,

חשוב ששיתפת את המטפלת שלך בתחושות האלה. היא צודקת כמובן, אבל השאלה היא אם אתם מדברים על זה מספיק. אין ספק שדיבור על התחושות האבדניות שלך לא ישנה את התחושות האחרות שלך, אבל זה קודם כל צריך לעזור לך להוציא את עניין האובדנות מעל הפרק. אם לא, את חייבת להמשיך ולשתף אותה - גם כשזה לא עוזר. במקביל, אבל באופן משני, יש לטפל בנושאים האחרים.

גיל ארבעים הוא גיל פגיע מאד לאשה. יש בו משהו סמלי, למרות שהצד המעשי הוא לא בדיוק ארבעים. היו לך תקוות, אני בטוח, עד השמיים, והאכזבה היא דבר קשה מאד לעיכול. אבדן ההורים יכול להעצים אלף מונים כל פגיעה אחרת, וגם את ההסתכלות והתובנות או את אי התובנות (בדרך כלל, ובאופן יותר קשה) על טעם החיים. ובעיקר - כשדברים לא מסתדרים, וכשבמקביל לאבדן, אין חידוש של החיים. זה הופך להיות הרבה יותר קשה, ותחושת הלבד שלך מועצמת. אלף מונים. אלה הם דברים שצריך להמשיך ולעבור עליהם בטיפול שלך, כי אני מכיר אותך בקושי. המשיכי לדבר עם המטפלת שלך.

ואני חייב להוסיף עוד משהו. איש מקצוע בתחום הטיפול הנפשי, הוא קצת כמו בן זוג. חשוב שזה ישנו, והתפקוד (במקרה הזה המקצועי) מאד חשוב. מאד. אבל במקרים רבים הידע המקצועי לא מספיק, וצריך גם חיבור אישי טוב. אם לאחר כמה שבועות זה לא מתחבר לך, מותר להחליף. אבל חשוב שלא להישאר לבד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com