הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לכל אופציה יש המון ואריאציות

ד"ר אורן חסון(31.1.2017, 20:32)

עינב יקרה,

הנה, אם את שואלת אם האהבה "תחזיק מים", את גם שואלת אם זו החלטה נבונה. וכמובן שאת לא יודעת, וגם אם תדעי בברור שהיא תחזיק מים, עדיין את צריכה לשקול גם כמה שנים היא תחזיק מים, וגם את כל המחירים האחרים שאת תשלמי ואחרים ישלמו כדי שיהיה לך טוב במישור הזה.

כמובן שאני לא יודע מה יהיה. אני רק יכול לומר לך שבתנאים קשים, שניכם צריכים להיות אנשים מאד מיוחדים כדי להתמודד עם הקשיים שיתעוררו. מילא שאת מדברת על קשיים כלכליים. אם מחליטים להסתפק במועט, עוד אפשר לקיים את זה, למרות שזה מאד קשה בעולם החומרני שלנו. כשאת מדברת על "פערים אמביציוניים", את גם אומרת שיהיה לך קשה להסתפק במועט. כשאת מדברת על פערים שכליים, את אפילו עוברת לשלב נוסף של קונפליקט שעלול להגיע.

לא חייתם ביחד. אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בחיים זוגיים הוא השותפות. הצורך לקבל החלטות ביחד. מה יקרה אם לא תסכימו זה עם זה? - העניין הוא שאם את מרגישה שאת הויתורים הגדולים שלך כבר עשית, בכך שהתפשרת על חיים פחות נוחים, על הכעסים שמגיעים מצד הילדים שלך ואולי ניתוק חלקי מהם או מהמשפחה שלך, ועוד ועוד, יהיה לך קשה מאד לקבל עקשנות שלו על דברים שאת רוצה והוא לא.

הצעתי לך ללכת לטיפול. התחילי שם. יש לך הרבה מה לחשוב, ולשקול, ולהחליט איזה עולם את רוצה לעצמך, ובעיקר, אני חושב - ללמוד להיות שלמה עם העולם שיהיה לך. אחרי הכל, יש לך הרבה יותר משתי אופציות, ולכל אופציה יש המון ואריאציות.

אם תרצי להתייעץ על אפשרויות טיפוליות, פני אלי למייל שלי (oh.tipul@gmail.com).

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com