הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אישי השתמש בכוח במהלך ויכוח

לימור(2.2.2017, 13:09)

שלום, ברגע כתיבת הודעה זו אני מאוד נסערת ומבולבלת.

אתמול בערב אישי ואני התווכחנו על משהו. אנחנו מתווכחים הרבה מאוד מאז שהכרנו (6 שנים יחד). יש פערים בערכים שלנו (הוא יותר מסורתי, אני יותר "פמיניסטית")

הרבה פעמים במהלך ויכוח הוא מנסה להקטין אותי מילולית טוען שאין לי ערכים טובים וזה בגלל שהמשפחה שלי לא טובה וככה חינכו אותי (אין לי ערכים לא טובים, פשוט שונים משלו.. או יותר נכון אפילו את אותם ערכים רק במינון שונה)

אתמול התווכחנו על השלט של הדירה ואני רציתי להוריד אותו מהדלת. הוא לא רצה להוריד ואני פתחתי את הדלת והושטתי את היד כדי להוריד אותו (זה שלט שאני יצרתי והוא שינה אותו באופן שלא רציתי, בלי לשאול אותי - ואמר "זה מה שצריך להיות כתוב! תקבלי קצת נורמות! כאילו שהנורמות שהוא הולך בהן הן האמת האבסולוטית. הסברתי לו שהנורמות האלו אחרות משלי וזה פוגע בי מה שהוא כתב)

התגובה- הוא אמר לי לא להוריד ואני אמרתי שזכותי להוריד והושטתי את היד.

הוא תפס את היד שלי בכוח משך אותי פנימה לתוך הבית ודחף אותי פנימה ליד הקיר.

הרגשתי כמו ילד קטן שההורים שלו שולטים עליו אז הם מנתבים אותו פיזית לעשות את מה שהם רוצים שהוא יעשה - אבל אני לא ילד קטן! (וגם כשעושים את זה לילד זה לא הכי מוסרי אלה אם יש צידוק של הגנה על חייו או משהו כזה)

אני האדון היחיד לגופי ולמחשובותי והתגובה הזו ממש התעלמה מכך. כשאמרתי לו "אני לא מאמינה שאתה דחפת ומשכת אותי בכוח" הוא אמר "תיכנסי לפרופורציות" וניסה להצדיק את המעשה שלו בטענה שלגעת בשלט בניגוד לרצונו זה בדיוק אותו דבר (בהזדמנות אחרת הוא ניפץ מולי את הטלפון שלי ואמר שזו זכותו כי במקרה ספציפי זה - המכשיר היה שייך לו קודם והוא העביר לי אותו אז הוא אמר "זה הטלפון שלי ואני אנפף אם בא לי") בהזדמנות אחרת לפני כמה שנים - חסם לי את הדרך בגופו ולא נתן לי לצאת מהחדר עד שאקפל 5-6 בגדים שהוצאתי מהארון כשחיפשתי בגדים לארוז לי כדי לצאת מהבית.

אציין שכשהוא משתמש בכוח אני לא משיבה מלחמה כי אני ממש חושבת שאם אני אפעיל את המעט כוח שיש לי הוא יראה אותי כחזקה ויפעיל עוד יותר כוח - וכמובן שהוא יותר חזק. (זה מה שקורה בויכוחים- פעם הייתי נעלבת ובוכה, אז הוא היה רואה את החולשה ומתנצל אבל מאז שאני כבר לא בוכה, ומתעקשת על הצד שלי עם טיעונים הגיוניים ובנחישות, אז הוא רואה חוזק ונלחם בי עוד יותר. ובפעמים שאני כן נשברת ובוכה - הוא כבר בכלל לא מתייחס)

במקרה של אתמול אני אפילו לא התנגדתי יותר מדי, הייתי בשוק ופשוט הובלתי לאן שהוא הוביל. כמה שניות אחרי הבנתי שהוא בעצם נטל ממני את השיטה על גופי ועל רצוני באותו מעשה. הוא מסרב להבין שיש לו בעיה של כעסים ולא מכן לטפל בזה.

אני מפחדת שהמצב יסלים - אם אתן לגיטמציה למקרים כאלו הוא אולי עלול להתרגל ולהתחיל להשתמש בעוד ועוד כוח ואולי חז וחלילה גם אני אתרגל ואשכנע את עצמי שזה לא נורא. כשבפועל אני הרגשתי ממש ממש רע ומושפלת ומפוחדת אתמול (וגם בשתי הפעים הקודמות)

אני לא יודעת איך בכלל להתחיל לחשוב על להתגרש למרות שאני יודעת שזה בעייתי להיות ביחסים עם אדם כזה. ועוד ניסינו להביא ילד יחד ועכשיו החלום הזה גם התנפץ.

מה לעשות ביחסים האלו? אני מודאגת מאוד מהעתיד