הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פערים גדולים . אולי מדי?

רותם(2.2.2017, 17:34)

אני רווקה בסוף שנות ה30 לחיי. פגשתי גבר מקסים בן גילי.

ככל שהזמן עובר אנחנו נכנסים יותר עמוק למערכת היחסים ואני מגלה פערים מאוד גדולים:

1- רמת השכלה- אני מאוד משכילה - הוא סיים 12 שנות לימוד. הדבר בא לידי ביטוי גם ביכולת השונה שלנו לנהל שיחות על נושאים כלליים, בתחומי העניין שלנו בכלל ברצון ללמוד דברים חדשים.

2- פערים בצורת החשיבה- אני אוהבת לנסות דברים חדשים, יש לי ראייה אופטימיות (אולי מדי) על החיים ומאוד מאמינה בזה שדברים מסתדרים לטובתי. הוא חרדתי, כל התנסות חדשה (למשל טיול) מחייבת הכנות מרובות , כל חוויה חדשה מפחידה ברמה של ממש הימנעות מכל מה שלא מוכר וידוע מראש.

3- פערים קוגניטיביים ובתחושת המסוגלות- יש לו לקויות למידה שאובחנו בגיל צעיר אך מעולם אף אחד לא משמ עשה עם זה משהו (לא היה בהוראה מתקנת, לא ניסו לבדוק מה נקודות החוזקה או והיכולות שלו). מבחינתו הוא אינו מסוגל לבצע שום דבר בעצמו, תמיד זקוק לעצה או עזרה (למוסך, למשל, הוא ישלח את אביו). באבון הוא הוגדר ב"בעל תפקוד גבולי"

4- דת: התפיסה שלנו לגבי דת היא שונה ואנחנו עובדים מאוד קשה כדי למצוא את האיזון בינינו.

5- הוא סובל OCD ואיננו מוכן לקבל טיפול

יחד עם כל מה שאמרתי, רוב הזמן טוב לי איתו האינטימיות שלנו מאוד טובה, אני יודעת שחיים איתו יהיו חיים יציבים (אם כי אני אצטרך להיות אחראית עליו ועל הילדים).

אני מרגישה שהגעתי לנקודה שאני חייבת להחליט, האם להמשיך עם הקשר שיוביל לחיים נוחים (אבל לא מלהיבים) איתו , מתוך הבנה שאת הרבה מהצרכים שלי אני אצטרך למלא במקומות אחרים (חברות, חוגים וכו) או להבין שהפערים גדולים מדי שויאמללו את שנינו