הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הפשרה המתאימה?

ד"ר אורן חסון(10.2.2017, 18:05)

שי לי /לירון יקרה (אני מניח שאת אותה פונה),

צר לי שנדנדתי לך, כדי להבין את מה שבעצם כתבת בפנייתך הראשונה. רק שהייתי צריך לוודא שזה כך ולמה בדיוק התכוונת. כתבת: "ציפיתי שיסגור לבד אך זה לא קרה הוא נשאר אותו הדבר ואפילו לא הצטמצם במעט".

ואני חושב שאת פשוט לא מאמינה לו שהוא יכול, ועדיין מבקשת שהוא יוכיח את עצמו. אז נכון מה שכתבתי, שבעצם מכאן והלאה, לכל החיים אתם זוג, ושלו שלך, ושלך שלו, וזה לא משנה מי סוגר מה ואיך. אבל נראה לי שאת חוששת שאם תאחדו את החשבון שלכם, הוא לא ירגיש צורך לעשות את המאמץ הכרוך בסגירת חשבון באופן עצמאי, ושאולי אפילו יוכל להרשות לעצמו לבזבז כי ימשיך לסמוך על כך שאת היא זו שחוסכת, והוא יוכל ליהנות מכך מבלי לקחת אחריות באותה מידה שאת עושה. לכן, כשאת מדברת על חשבון משותף, את מדברת על זה שכל אחד יכניס סכום כסף. וכשהוא מדבר על חשבון משותף, הוא מדבר על כך שהוא יכניס את המינוס שלו, ושאת תכסי אותו.

שאלתי אותך את השאלות הללו, על החשבון המשותף, בשל החשד שלי שאולי את לא בטוחה שהקשר ביניכם יימשך, ושלכן את לא רוצה בסופו של דבר להפסיד כסף כאשר תיפרדו. עכשיו, לאחר תשובותייך, אני יותר משוכנע שאת עוסקת קודם כל בתהליכים הנוכחיים, של זוגיות, שבה את רוצה לוודא שהוא לוקח אחריות.

כפי שאת מבינה, יש ביניכם פערים בעניין הזה. הוא כנראה חושב שיוכל להתמודד או לחיות בזוגיות איתך מבלי לשלם את המחיר הנדרש של חובותיו, כלומר, מבלי לוותר על אורח חיים שיש לו, שדורש הוצאות מסויימות. את רוצה שיבין שבקשר שלו איתך הוא צריך לקחת גם אותך בחשבון, ולהיות מסוגל לתת, גם כשזה יוצא על חשבונו. וכנראה שכאן עיקר הפערים ביניכם. חשוב לדעת להגדיר אותם, כי אחרת את מגדירה זוגיות כלקיחת אחריות משני הצדדים, והוא מגדיר זוגיות כמצבור המשאבים. שניכם צודקים כמובן, אבל ההשלכות של שתי ההשקפות הללו מנוגדות. אתם חייבים לדבר על זה. בעיקר, על לקיחת האחריות מצידו. ואם תעשו זאת, ועם הסבלנות, הפתיחות והאיפוק הראויים, יתכן שתצליחו למצוא את הפשרה המתאימה, כזו שיהיה בה גם מזה וגם מזה, וללא צורך בצד שלישי שינחה אתכם נכון.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםתסגרי לי את המינוסשי לי ‏1.2.17
הודעה בפורוםבני כמה אתם?ד"ר אורן חסון ‏1.2.17
הודעה בפורוםבני כמה אתם?שי לי ‏2.2.17
הודעה בפורוםשאלה בחזרהד"ר אורן חסון ‏2.2.17
הודעה בפורוםשאלה בחזרהשי לי ‏6.2.17
הודעה בפורוםסליחה על הנודניקיות שלי...ד"ר אורן חסון ‏7.2.17
הודעה בפורוםהפשרה המתאימה?ד"ר אורן חסון ‏10.2.17