הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לחיות בעולם שאינו בטוח.

ד"ר אורן חסון(14.2.2017, 17:11)

בן יקר,

חבל מאד שלא מצאת את ההתכתבות הקודמת שלנו. ראשית, כי יתכן שהיית חוסך לי לכתוב שוב את אותו הדבר, ושנית, כי לו הייתי יודע מה מתוך מה שכתבתי לא השפיע עליך, הייתי יודע להשיב לך נכון יותר עכשיו. כך שמוטב היה למען עצמך לו היית מוצא את ההתכתבות הזו.

כתבת שאתה מאמין שהיא ואתה הם הזוג המושלם ביותר שיש. זו רק התקופה המאד קשה בחייה שמקשה עליה ליצור איתך את הקשר. אבל עם אחרים כן? - משהו לא עקבי במה שאתה כותב, מבין? כי לצורך זוגיות טובה, צריך רצון של שני הצדדים, וכאשר צד אחד רוצה משהו אחר - אין זוגיות טובה, יש רק שאיפה גדולה של הצד השני. במקרה הזה שלך. וזה לא מספיק. זה גם לא נכון - כי זה אולי אומר בכל זאת שאתה לא מבין אותה נכון. אולי אם היית רוצה בטובתה, והיית מבין שטובתה היא לא אתה - כי זו דעתה ואלו רגשותיה מסיבות שאתה אולי לא מבין - אז היית מניח לה ליצור קשר שמתאים לה יותר. לדעתה, ולא לדעתך. האם אתה יודע טוב יותר ממנה מה מתאים לה? - זו יומרה לא קטנה, ואולי ללא הערכה יתרה כלפיה. - אני רק זורק לך נקודות למחשבה, כי אתה כותב דברים שאופייניים לצד שנדחה, ויש נקודות מחשבה נוספות. ובסך הכל, כפי שראית, אתה לא לבד, זה קורה הרבה. הקושי הוא להתמודד עם האכזבה, והקושי הוא להתמודד עם האובססיה, שהיא העיקשות שלא לוותר, או חוסר הסליחה לעצמך, על שאולי לא נהגת נכון, גם אם אתה לא לגמרי בטוח במה. ואולי זה מה שמבדיל בינך לבין אחרים שאתה רואה, שממשיכים הלאה. שהם יותר סלחנים לעצמם.

ובצד זה שאתה כותב שאתם הזוג המושלם, אתה כותב שהקשר היה רווי בעיות. גם כאן, יש סתירה פנימית בדבריך. לא הצלחת להבין אותה, אתה כותב, ואולי היא לא רצתה שתבין אותה יותר. ואולי היא פשוט לא רצתה, והיה קשה לך לקבל, ולכן גם להבין. והאקסית הראשונה, האהבה הראשונה שלך, שאלה אותך שאלה נכונה - למה אתה רוצה מישהי שלא רוצה אותך? - אבל נראה לי שיש בזה יותר. אולי העקשות הזו שלך להישאר, ואולי להיות בטוח שאוהבים אותך בכל רגע נתון, היא שגורמת לבת הזוג שלך להרגיש חנוקה. לא רק בגלל שהיא לא רוצה, אלא עוד הרבה קודם, כי אתה רוצה יותר מכפי שהיא יכולה לתת. למה? אולי בגלל חרדות, שאתה רוצה להיות בטוח בכל רגע נתון. זה משהו חשוב לחשוב עליו, לקראת הקשרים הבאים שלך. אולי תמצא יום אחד מישהי שזה בדיוק מה שמתאים לה, אולי אפילו בגלל חוסר הביטחון שלה, אבל אולי תמצא מישהי מעולה, מקסימה ומאוזנת, שיהיה לך קשה לשמור עליה בגלל שמאוזנת זה אולי לא מספיק לך. אני לא יודע, אני רק אומר שזה משהו לבדוק, מבין? - אם יש משהו בזה, אולי חשוב שתלך לטיפול כדי ללמוד להתמודד עם מידה מסויימת של אי ודאות, ולקבל קצת יותר ביטחון בעולם שאינו בטוח.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com