הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

השלכות לזמן המיידי והרחוק

ד"ר אורן חסון(14.2.2017, 17:14)

סיוון יקרה,

אם אין לך ספק שזה מה שאת רוצה, אז לומר כבר בפגישה הראשונה או השניה. יש לזה כמובן השלכות גם עליו וגם עלייך. אם הבחור יבין שהמגמה הזו לא מתאימה לו, הוא יידע כבר מהתחלה שלא לקחת אותך ברצינות, כי יש ביניכם פער משמעותי. האם ינסה להגיע לסטוץ? - אולי. זו אחת ההשלכות שאת תצטרכי להבין. סטוצים יהיו הרבה פחות אופציה כפתח לקשר רציני, אלא אם לא אכפת לך שזה יהיה כשלעצמו. אבל אם זה יהיה, הוא לא יהיה מחוייב לך לדבר גם בעוד פגישות רבות, עד שיגיד לך שזה לא מתאים לו, כי לכאורה את איתו עוד הרבה לפני שהוא אמר אם סיפור אוסטרליה מתאים לו. כלומר, לכאורה התחייבת ליחסים מסוג מסויים, עוד לפני שקיבלת התחייבות מסוג אחר, ולכן אין מחוייבות בשלב הזה. אני מקווה שאת מצליחה לעקוב אחר ההגיון הזה.

ברור שמי שזה באמת לא מתאים לו, יגיד לך די מהר שזה לא מתאים לו, ואת עלולה להפסיד מישהו נפלא, שאולי תהיי מוכנה לוותר על אוסטרליה בשבילו, ואפילו מבלי לדעת זאת. אם תאחרי בהצהרת הכוונות שלך עם אדם שכזה, את עלולה גם לבזבז את זמנך וגם את זמנו, או שתנסו כל אחד לוותר על חלומו למען חלומו של השני, וזה עלול להיות קצת בעיה אם וכאשר יהיה קשה, בארץ או באוסטרליה.

החלק האחר הוא שבעצם, ההצהרה שלך היא סוג של מבחן לזוגיות שלכם. כלומר, אם לאחר מספר חודשים הבחור יהיה פחות בטוח ברצונו בקשר, אוסטרליה יכולה להיות תרוץ קל לצאת ממנו. אבל זה רק אומר שהוא פחות בטוח ברצונו בקשר, ולא בכך שהוא לא אמין בעניין אוסטרליה. לכן כתבתי שזה סוג של מבחן לקשר.

איכשהו, נושא שאני מכיר מקרוב, כי זה קרה במשפחתי... :)

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com