הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שני צדדים, כשאת רוצה את שניהם.

ד"ר אורן חסון(15.2.2017, 22:00)

אנונימית יקרה,

אני לא לגמרי בטוח שגלשנו מהנושא. כי ללא ששני הצדדים יבינו שאת מבינה אותם ומכבדת את דעתם, לא תצליחי להושיב אותם ביחד. וכאשר שני הצדדים לא מוכנים לשבת ביחד, וכאשר צד אחד, וכנראה שניהם בטוחים שהם עושים את כל מה שהם עושים לטובתך, אז די בכך שצד אחד יוצא למלחמה, כדי שתצטרכי לבחור. וזה המצב שבו את נמצאת.

עשית נכון שפנית להבט המשפטי, אם את רוצה למנוע את המלחמות בכל מחיר. מותר לך להשתמש באמצעים משפטיים כי את בגירה וזכאית לעשות את מה שאת רוצה בחייך. אבל זה באמת לא יעזור לך לחיות בשלום עם שניהם.

אני מבין שלא קיבלת את התשובה שרצית, כי אולי אי אפשר במסגרת כזו של פורום, שהתשובות והשאלות קצרות, וחסרות את כל הפרטים שיאפשרו לחשוף את קצה החוט שיתיר את הפלונטר. הדרך היחידה לחבר את הכל עם עזרה חיצונית היא לא במסגרת פורום, אלא בעזרת טיפול משפחתי שיישב עם כולם. בכיוון הזה, יש לך סיכוי, שכן הורייך אולי יסכימו לטיפול משפחתי, לפחות בהתחלה מתוך הנחה שיהיה גם מישהו נייטרלי שיאזין להם, ועל פי דעתם גם אולי יצליח לשכנע אותך. ואני חושב שבעיקרון גם את תסכימי, כי יש סיכוי שיש מי שיוכל להאיר את עיניהם שבן זוגך הוא אדם לפחות שפוי ונורמלי, ולא מסוכן לך, גם אם אינו בדיוק מה שהם מייחלים לך. ללא מי שיקבל את כל הפרטים, ידבר עם כל הצדדים, וינסה להתיר את הקשר הזה בהדרגה, יהיה לך קשה מאד להראות לכל הצדדים שאת מבינה ומכבדת אותם גם אם אינך מסכימה לדעתם. בלי איש תיווך מקצועי שכזה, את נשארת לבד לעשות את העבודה, ואולי אז הדרך היחידה שהם ירגישו שאת מכבדת אותם היא להסכים לדברים מסויימים שהם אומרים גם אם לא לאחרים, ולהראות להם שאת יודעת להיזהר. האם תצליחי? - הלוואי. כמו שאת מתארת את זה, זה קשה מאד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com