הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשר לא מקובל

ד"ר אורן חסון(20.2.2017, 19:56)

מעיין יקרה,

לחששות שלך יש משמעות. את שואלת אותו: מה יהיה כשאני אהיה בת 70, ואתה בן 54? וזו שאלה מוצדקת. יכול להיות שהוא לא רוצה לשאול את עצמו את השאלה הזו כי אולי היא לא רלוונטית לו כרגע, ורק מפריעה לו לעשות את מה שהוא רוצה עכשיו, שזה להיות איתך. אבל קחי בחשבון שגם לו היית יוצרת קשר טוב עם גבר בגילך, אף אחד לא מבטיח לך שהקשר יימשך למעלה מעשר שנים, נכון? אבל זה נכון שיותר קל ליצור תקווה שהקשר יהיה "לנצח", כלומר עד זיקנה ושיבה, כאשר אתם בערך בני אותו גיל. אבל כך או כך אין ודאות.

אם הוא מציג אותך ללא קושי בפני המשפחה שלו, ואם הוא מציג אותך ללא קושי בפני החברים שלו, זו אינדיקציה טובה לכך שהוא מעוניין בקשר. אם אין לך חשש שיש לו אינטרס אחר, פחות "טהור", כמו אולי שלך יש הרבה כסף ולו אין, אז זו אינדיקציה נוספת.

אני גם מקשיב לניסוח שלך: הוא מוכן לנסות להביא ילד. אם זה הניסוח, זה לא בהכרח אומר שהוא רוצה, אבל אולי זה אומר שהוא רוצה להראות לך שהוא רציני ורוצה להתחייב לך. האם זה ממשי? - לא יודע. יכול להיות שהוא מעריך שזה אולי לא יצליח, אבל לפחות שהוא מראה לך שהוא רציני.

אני לא מכיר אותו מספיק כדי לדעת מה עובר בראשו, ואם זה צרכים רגשיים או צרכים חומריים, ומהם הצרכים שבגללם הוא רוצה להיות איתך. יתכן שהתאהב בך ורוצה לבנות איתך זוגיות בעלת משמעות לאורך זמן, ויתכן שלו. מבלי שאראה אתכם ואדבר אתכם ואקבל רושם בלתי אמצעי, ואדע הרבה יותר מהי השפה המילולית והלא מילולית שאתם מדברים זה עם זה ועם אחרים, לא באמת אוכל לדעת.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com