הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם בגידה

ד"ר אורן חסון(21.2.2017, 21:26)

אתה יקר,

לא כתבת בני כמה אתם, וחבל. אבל העובדה שציינת שיש לכם שלושה ילדים, מסייעת לי בכל זאת.

את התובנות שאתה מבין, אתה מבין מתוך מה שקורה, ומתוך המציאות. אני לא רוצה להרחיב בזה ולפרש עוד, כי אם היא מוכנה ללכת לטיפול זוגי, זהו מסר חשוב מאד, והתחילו כמה שיותר מוקדם. ללא ספק התחילו, כי זה הצ'אנס העיקרי שלך ולפי מה שאתה כותב אולי גם היחיד שלך לנסות ולשקם את הקשר הזוגי שלכם, ואני מתרשם שאתה רוצה.

השאלה היא לא אם היא תשתף פעולה, כי אם היא תלך אתך לטיפול אז היא משתפת פעולה, אלא עד כמה היא תשתף פעולה. אבל אז לפחות יש לך סיוע של מטפל (או מטפלת) שהוא לא רק איש מקצוע שיודע להתאים את עצמו אליכם, אלא גם כזה שהמטרה המוגדרת, באתיקה המקצועית שלו, היא קודם לבחון כל דרך אפשרית להשאיר אתכם ביחד. כמובן כשזה אפשרי וכמובן שבאופן כזה שבאמת תרגישו טוב עם הביחד החדש שייווצר ביניכם. ואם זה לא יצלח, אז לדעת איך להיפרד נכון - מה שחשוב כמעט באותה מידה.

אתה גם כותב שאתה מודאג שמא תאבד את הילדים. אני נרמז מזה שאתה חושב אולי באופן קצת סטראוטיפי, ושחוסר הודאות מאד מקשה עליך (בדרך כלל זה הולךביחד). אז הרשה לי לומר לך, ואולי להרגיע אותך במשהו מאד חשוב: איך שלא יתרחשו הדברים, אין שום סיבה שתאבד את הילדים. אבל לשם כך התקשורת ביניכם צריכה לעבוד כראוי, גם אם זה קודם כל ואפילו אם זה רק למען הילדים. ואם שניכם תסכימו על זה, באמת אין שום סיבה שתאבד את הילדים גם אם תיפרדו. במקרה הרע, הטיפול שלכם יגיע לעסוק בעניין הזה, כי הוא מאד מאד חשוב. במקרה הטוב, תמשיכו להיות ביחד.

אגב, אני ממליץ לך לקרוא שני מאמרים שכתבתי:

איך להתגבר על בגידה? - אורך הנשימה והגדרת המטרה.

מתגרש טרי, אל תיתן לאגו שלך לגרום עוד נזק.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com