הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתאהב

ד"ר אורן חסון(25.2.2017, 21:42)

הדר יקרה,

לכאורה, נראה שאת די יודעת מה נכון לעשות, גם על פי מה שאת רוצה וגם על פי מה שהוא רוצה.

א. האהבה לא גדולה. זה אומר משהו.

ב. אתם רואים את בניית הקשר הזוגי אחרת. את רואה כניסה למגורים משותפים מהר, כבחינה של הקשר, והוא רואה זאת לאט, לאחר שהוא הרבה יותר בטוח בקשר.

לכאורה - התמונה ברורה. גם א. גם ב. מעלים את השאלה - את לא רוצה לבזבז את זמנך, אז למה את שם?

ואני חושב... אם מותר: שאת חושבת שהוא ראוי ומוצלח יותר משאת מוכנה להודות. או לפחות, יותר רחוק מכפי שהרגש שלך לוקח אותך. והפער הזה שבין ההגיון לבין הרגש גורם לך להסס. האם תוכלי, למרות הכל, להתאהב בו? ובעיקר, אני חושב שאת שואלת את עצמך, בעיקר - האם הוא יוכל להתאהב בי?

לכך אין לי תשובה. נראה לי שכרגע את רוצה שיתאהב בך, ושאם זה יקרה, את תהיי מוכנה ללכת על זה. לכן, הזמן שהוא צריך לקחת לעצמו לא מתאים לך. את רוצה לדעת מהר יותר. ולכך - לצערי - אין לי תשובה. את יכולה לנסות להישאר איתו עוד זמן, ולקוות שהוא יתאהב בך באופן משמעותי יותר, ולא ירצה לוותר על הקשר איתך ויסכים לך לבחון את החיים המשותפים עוד קודם. ואולי - דווקא אם את תתאהבי בו חזק יותר - יהיה לו קל יותר להתאהב בך מהר יותר וחזק יותר.

להתאהב, זה תהליך לא פשוט. הרבה פעמים אחד הגורמים הכי משמעותיים ביכולת להתאהב זו ההבנה שהצד השני מאוהב בך. זה נכון כשאתה מוכן לזה, וכשאתה לפחות די רוצה. כשאתה פחות - זה עלול להרתיע. ולנסות להתאהב (להתמסר רגשית לקשר, ולהסיר הגנות) כאשר את לא יודעת איך הצד השני יגיב, זה סיכון מסויים. ככל שאת יודעת טוב יותר להתמודד עם אי הצלחה, כך יהיה לך קל יותר להתאהב. ככל שאת נפגעת יותר וזקוקה ליותר זמן שיקום לאחר שזה לא הצליח, כך קשה יותר להתאהב שוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com