הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אולי לא כזה מוזר

ד"ר אורן חסון(25.2.2017, 21:44)

שירלי יקרה,

אולי בתחושה שלו הוא חושב שאת עפה על עצמך, וזה לא מתאים לו. ואולי זה לא זה שאת עפה על עצמך אלא שלא היו לטעמו התגובות שלך מן העבר לדחיות שלו. ואולי בכלל בינתיים הוא התחיל לצאת עם מישהי אחרת, ולכן לא מ עוניין. קשה לדעת מה עושה למישהו משהו, ומה לא. חשבי עוד קצת על ה"הלםםםם" שלך (ציטוט ממכתבך). אם הוא מוקרן החוצה, או הוקרן בעבר בדרך אחרת אולי - לא לכל אחד זה מתאים. לפעמים אנשים רוצים להגיע לקשר כשהם שומרים על האישיות שלהם וההערכה העצמית שלהם, ולא מעוניינים להרגיש כפויים לפעול לפי הצורך העז בתגובה מיידית של הצד השני. לפעמים זה עניין של אגו, ולפעמים זה הבנה של מה שבאמת מתאים ומה שלא מתאים למקצב החיים והשלווה הנדרשת, ותחושה שהבנה שקטה וללא לחץ מתאימה יותר. ואל תשכחי שהוא מחק אותך חמש פעמים מהפייסבוק, כי הרגזת אותו. יתכן שזה אומר משהו על התקשורת ביניכם, בין אם זה משהו שאת שידרת לו, או על משהו שהיא שידר לך.

אבל... גם אולי... עברו רק שלושה ימים. אולי הוא במילואים, או מטפל באחיו החולה או כל סיבה אפשרית אחרת שבגללה הוא כרגע בלחץ וזה לא הזמן המתאים לו. שלושה ימים ואת כבר חסרת סבלנות ומאבדת ביטחון וחושבת הרבה מחשבות לא טובות. יש כל כך הרבה אפשרויות, ואני איכשהו מקבל את הרושם שקשה לך לקבל מצבים שבהם דברים לא הולכים על פי דרכך, ומהר. האם "קשה" זה בגלל הכעס שמתעורר? האם "קשה" זו החרדה שמא לא תקבלי את מה שאת רוצה? האם "קשה" זה הפחד שהכל יקרוס והעולם בלי "זה", מה שאת רוצה עכשיו, ייראה רע עד בלתי נשוא? ואולי זה בעיקר הפחד מפני הרגשות השליליים שמתעוררים אצלך, ושקשה לך להתמודד איתם.

לא סיפקתי לך את התשובה שרצית. אני יודע. ולו רק משום שאני לא יכול לדעת מה קורה באמת, כי אני לא הוא, וכי אני לא מדבר איתו. אבל אני רואה שאת נמצאת במצוקה מסויימת, גם אם זו מתבטאת בכעס בלבד, וסיפקתי לך אפשרויות מרובות להבנה. חשבי עליהן. אשמח אם אקבל תשובה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com