הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ביחד עם חברים

ד"ר אורן חסון(2.3.2017, 19:59)

רולי יקרה,

כן. יש לכם צרכים אחרים. קחי בחשבון שסביר שזה יימשך עוד זמן רב, ואולי יותר מזה, ולכן שתמיד את תהיי בחסר מסויים, ושהוא ירגיש חנוק, במידה מסויימת. האם תרגישי בסדר כאשר תמשיכו כאשר את תהיי בחצי חסר? האם הוא ירגיש טוב כאשר הוא בחצי חנק? - לא יודע. בשלב הזה, נדמה לי ששניכם ממשיכים, כי כל יתר הדברים נראים לכם מתאימים. האם הם מספיקים כדי לפצות על החסר או על החנק? - בינתיים כן. לאורך זמן - נראה לי שאת לא בטוחה.

לכאורה, יתכן שהיית מרגישה טוב יותר לו היית יודעת, בודאות, את עוצמת הויתור הרגשי שלו כשהוא הולך לקראתך, כי היית מבינה מזה שהוא מאד רוצה להיות איתך, עד כדי שהוא מוכן לויתורים במידה גדולה מאד, עד תחושת חצי חנק, והכל למענך. מצד שני, זה היה גורם לך לייסורי מצפון, שבגללך הוא בחצי חנק. לכאורה - הוא מרגיש טוב, כשאת מוכנה להיות למענו בחצי חסר, למרות שזה מאד מאד קשה לך. כי זה אומר שאת באמת אוהבת אותו, ומוכנה להקריב חצי "יחד" למענו, ולהישאר עם חצי חסר.

אני רוצה לומר בזה שזה קושי לא פשוט, רולי. זה קצת מאבק כוחות, אבל זה בא כי הצרכים שלכם באמת שונים. לך זה מרגיש כאילו שהוא לא מספיק רוצה - מה שאולי היה נכון לגברים אחרים שמתנהגים כך, אבל אולי לא לו. לו זה מרגיש שאת לא אוהבת אותו מספיק, כי את לא מוכנה להקריב למענו חצי מתחושת הביחד - כי הוא זקוק לזה. כדי להתגבר על זה אתם זקוקים לא למצוא את ה"אמצע", כי זה לא בדיוק אמצע. זה הרבה משתנים ומימדים ומדדים שונים, ואולי תצליחו ליצור איזו שהיא תמונה מורכבת יותר וחיתוכים וויתורים שאינם בהכרח "אמצע", אלא רצון טוב. בזה אתם צריכים להאמין כדי שזה יילך.

ואם את מנסה לשאול על הפרוגנוזה - קשה לדעת. כפי שאת מבינה, אני לא באמת מכיר את המניעים שלו, ויוצא מתוך הנחה שהחברים שלו הם חשובים לו לא פחות ממך, כי כך הוא בנוי, לא כי הוא לא רוצה בך מספיק (מספיק, כלומר, ביחס לנשים אחרות). לפעמים זה חולף מתישהו, בלית ברירה, כאשר החברים מתחתנים, וכל אחד הופך להיות עסוק עם הילדים שלו, והוא נשאר לבד. גברים כאלה לפעמים חוזרים "הביתה", אל בת זוגם. אבל לא תמיד, ולא תמיד באופן שלם. ולא תמיד החברים שלהם מקדימים להתחתן, אם בכלל. לכן, שימי לב גם מיהם החברים שלו, עד כמה הם זוגיים, ובעיקר - עד כמה את יכולה להיות מעורבת בחברת החברים שלו, ולהיות איתו יותר כאשר כולכם ביחד. אם זה אפשרי, זה יכול לפתור הרבה עניינים, ולבנות את הביחד שלכם בהתחלה ביחד עם אחרים, ובהדרגה, ועם הרבה סבלנות, גם בנפרד מהם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com