הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כלים נכונים לזוגיות לא שוויונית

ד"ר אורן חסון(6.3.2017, 19:10)

אובד עצות יקר,

נשאבת לתוך בעיה, ואתה מתחיל לתהות באופן ממשי יותר מאשר קודם, למה אתה שם בכלל. ובצדק.

שתי אפשרויות תיתכנה. הראשונה, שאולי הסבירה יותר, שמראש היא לא מינית במיוחד, שיש לה אולי עכבות מסיבות כלשהן בתחום הזה, ולכן הקשר הזה של חום וקירבה עבד ביניכם טוב רק בתחילת הקשר, והלך ודעך בהמשך. מה שטיפוסי לגברים ולנשים שאינם מיניים. בהמשך, הלחץ שאתה מפעיל עליה, גם כשהוא מתון, גורם לה להתרחק עוד יותר, ואפילו לא להתקרב לחיבוק, שמא תתבלבל ותרצה משהו אחר.

האפשרות השניה, שאולי היא התאהבה במישהו אחר במהלך הזמן.

כך או כך, כרגע, לפי תאורך, היא לא רק שלא מתקרבת אליך, אלא גם לא משקיעה בקשר, ועושה מעט מאד מחוות כלפיך. מה שהופך את הזוגיות שלכם למאד לא שוויוני. ראה מאמר שלי "האם אתה גבר שוויוני?", ושאל את עצמך אם היא אשה שוויונית. אולי אפילו ראה את הדף שלי על "כלים לזוגיות טובה", ושאל את עצמך לא אם אתה בן זוג טוב, אלא אם יש הדדיות כלשהי בקשר שלכם במה שצריך. - ואגב כך, בשבוע הבא אתן על כך הרצאה במסגרת Wize(בפאב טיילור מייד, ת"א).

אם אתה חושב שיש לכם סיכוי - לכו ללא דיחוי לטיפול זוגי. אם אתה לא מאמין שזה יעבוד, או שהיא תסכים, לך לבדך. או שתלמד שם (ובעיקר אם המטפל יהיה גם כזה שמנוסה בעבודה עם זוגות) איך לנסות לשנות בתוך הזוגיות, או שתיעזר בטיפול כדי להאמין בעצמך שאתה עושה את הדברים הנכונים, ואם צריך אז גם לשנות ולהתאים, ואולי לקבל את הכוח ללכת, אם תגיע למסקנה הזו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com