הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

השלמה עם המציאות

מאי(8.3.2017, 17:16)

ד"ר חסון שלום,

אני בתחילת שנות ה-40, גרושה עם ילד בן 4, ומזה כשנתיים נמצאת בזוגיות טובה ואוהבת עם גבר בגילי שלו שני ילדים מנישואים קודמים,בגילאים דומים לגילו של בני. גם בין הילדים הקשר הוא טוב והם מסתדרים ביניהם מצוין.

כיוון שלי יש רק ילד אחד, רציתי מאד ילד נוסף ובאתי לזוגיות הזאת עם תקוות רבות בנושא הזה, והאמנתי שבסופו של דבר זה יקרה, אך לצערי בן זוגי עומד על כך שאין שום סיכוי שירצה עוד ילד. לאחר חודשים של מחשבות רבות ושיחות בניינו שנסובו על כל הסיבות שהוא אינו רוצה ילד (סיבות מוצדקות והגיוניות בהחלט ), אך גם על הכאב שלי לא יהיה לי עוד ילד למרות שאני מאד רוצה, וזאת בנוסף למשברים ופרידה קצרה אחת, הבנתי שמוטב לי להישאר עמו וליהנות מהזוגיות והמשפחתיות שיש בניינו, תוך הבנה שכל צעד אחר שהייתי עושה (אימהות יחידנית או הורות משותפת), הוא בעייתי מאד עבורי מהרבה בחינות, וממילא לא בטוח שבגילי כבר הייתי מצליחה.

ועם זאת, למרות שהצלחנו לשקם את הקשר שלנו, ולמרות שאני מבינה כאמור היטב את הצד שלו, ואני מבינה עוד יותר טוב מדוע עדיף לי בכל מקרה להישאר בזוגיות הזו ולטפח אותה, אני עדיין כואבת את הכאב החד של החלום לילד נוסף, ומרגישה קושי רב להיפרד ממנו וללכת הלאה, ובעצם להשלים עם המציאות שיש לי רק ילד אחד וכך זה יישאר. אולי מוטב שאציין שמעולם לא חלמתי על יותר משני ילדים, ותמיד האמנתי ששניים בכל מקרה יהיו לי.

אולי קצרה כאן היריעה, אבל אשמח אם תוכל לכתוב כמה עצות פרקטיות כיצד להשלים אם מציאות שקשה לנו לקבל...

תודה מראש