הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

התדמית החדשה

ד"ר אורן חסון(10.3.2017, 0:36)

מאי יקרה,

זה קשה. אני לא יודע אם פנית אלי בדיוק היום עם השאלה הזו כי ראית את המאמר שלי מהיום ב Ynet, או שזה צרוף מקרים, אבל אם לא ראית, בבקשה ראי את המאמר:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4932902,00.html

אני חושב שתמצאי את עצמך שם.

ברור שרצית עוד ילד, וככל שעובר הזמן, את מבינה שאולי זה לא יקרה. אני יכול להבין עד כמה זה קשה. לווותר על חלום גדול כל כך, שהוא במידה כל כך משמעותית גם חלום חיים - לפחות שני ילדים, זה קשה. ובאיזה שהוא מקום, אם זה לא הוא, האם זה יהיה בכלל? אז לא עדיף לוותר על החלום הזה באופן סופי, ולפחות ליהנות ממה שיש?

התחושה שזה סופי היא תחושה לא פשוטה. במידה רבה, זה כמו להחליף זהות, מאמא לשני ילדים, לאמא עם ילד אחד. זה כאילו שזה היה ממשי, ואת זקוקה לאבל על הילד שלא הגיע. ועכשיו, את רוצה להשלים עם המציאות, כי אם לא תשלימי איתה, תמשיכי לכעוס על בן זוגך על שמנע ממך את זה, ואת יודעת שזה יפגע בזוגיות שלך.

אין דרך קלה, מאי. כמו באבל, כי זה אבל, יש לזה כמה שלבים. מבלי להכנס לדיון הפילוסופי של זה, ראי את זה בוויקיפדיה:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C_%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%A1

אני חושב שתתחברי לשלבים האלה, ותזהי היכן את נמצאת. אני חושב (כאמור: קראי את המאמר שלי) שעם תחילת הקשר שלך עם בן הזוג הנוכחי שלך, התחלת עם שלב ההכחשה. כי הוא כנראה אמר לך זאת בעבר, ולא לגמרי האמנת לו. לכן, התחלת שם, ואת בתהליך. כרגע, את רוצה לסיים את השלב האחרון - הקבלה. ודאי שעברת את השלבים שקודמים לזה: שהשלמת את המיקוח, והשלמת עם המיקוח. ועכשיו, כדי לקבל, את צריכה לעבור על שלב הדיכאון.

יקל עליך אם תלכי לטיפול. אולי כדי ללמוד לקבל את מה שיש. אולי כדי להחליט אחרת - ונראה שהאפשרות האחרת היחידה שכרגע עומדת בפנייך, בודאות, אם תרצי, היא לנסות להיות אמא חד הורית לעוד ילד. כפי שאת אומרת - אין ודאות שתצליחי, אבל יש סיכוי. אבל אם תנסי - תישארי בלעדיו, ותצטרכי לחפש לך זוגיות מתישהו, מחדש. זה מאד מפחיד, ואני יכול להבין את זה. לדעת אם את יכולה לעשות את זה או לא, אני לא יכול מבלי שאני מכיר אותך. לך יש יתרון בנושא הזה, והוא שאת כן מכירה אותך. התחילי עם ההכרות הזו, והמשיכי להכיר אותך טוב יותר. חלק מהתשובות שאולי תתני לעצמך תהיינה מאכזבות, אבל חלק אולי תהיינה: כמו כולם וכמו כולן, גם אני לא מושלמת. איך אני מצליחה להשיג את המיטב שאפשר, בתנאים האלה, המיוחדים האלה, שלי.

כמו שאמרתי, יקל עליך אם תלכי לטיפול, אבל יתכן שתלמדי להתמודד עם האבל לבדך, ולהתאים את עצמך אל התדמית החדשה שלך, זו של אמא לילד אחד, ובזוגיות שבה יש לך עוד שני ילדים בסביבה, שאולי תוכלי להיות איתם בקשר טוב, ולקוות לשמור את הקשר הזה כפי שאת רוצה.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com