הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כפי שנוהגות נשים רבות

ד"ר אורן חסון(16.3.2017, 22:27)

מאיה יקרה,

אני בטוח שהוא אדם נהדר. אחרת בודאי שלא היית רוצה להתחתן איתו. אני בטוח שאת אוהבת אותו, ואני בטוח גם שהוא אוהב אותך - אחרת לא היה שופע הצהרות כוונות, כפי שהוא עושה - אלא אם הוא עם בעיה נפשית קשה, וההימור שלי הוא שזה כנראה לא נכון. גם בגלל שהסיכוי לזה נמוך, וגם משום שהיית מרגישה את זה באופן בולט גם בדברים אחרים. אבל את כועסת, כי את מרגישה פגועה. למען האמת, בצדק. כי העובדה היא שגם אם כוונותיו טובות וטהורות, הוא לא הצליח להבין עד כמה את פגועה. והיית רוצה מאד שהוא יבין את הלך רוחך, גם מבלי שתצטרכי לומר לו במפורש. וכשהוא לא מבין, ולכן פוגע בך, כמובן שזה מכעיס. מכעיס שהוא לא מבין, מכעיס שאת נפגעת מדברים שכאלה, ומכעיס שבתהליך הזה שביניכם, את הופכת להיות כל כך תלויה בו. מכעיס כשזה נראה בעינייך או כמו מאבק כוחני או כמו חוסר התחשבות והבנה. מכעיס שמה שעובד עבורו זה הקצב שלו, ולא מה שאת רוצה.

מצד שני, מכעיס, ואולי גם מאכזב, שאת לא מרגישה חזקה מספיק לומר לו מה את רוצה. כלומר, הוא יודע שאת רוצה להתחתן איתו, ואת מרגישה שלכן הוא לוקח אותך כמובן מאליו, אבל מאכזב שאין לך הכוח לומר לו: אנחנו מדברים על זה הרבה, אבל לי חשוב שנעשה את זה בקרוב. כדי שיהיה זמן לעשות דברים בקצב שלי - להיות זמן מה ביחד, כזוג נשוי, ורק אחר כך, בזמן המתאים לי, שניכנס להריון.

אם אצטט את מה שאמרת לו, אז "דיברתי איתו מספר פעמים רק כדי להבין מתי אנחנו מתכננים לעשות את הארוע", שזה אומר מתי הוא מתכנן. לא דיברת איתו כדי לומר לו מתי אני מתכננת שאנחנו נתכנן לעשות את הארוע. יכול להיות שהוא "לא מתחשב" ולא מבין עד כמה את כבר רוצה שזה יקרה כבר ובקרוב, כי לא אמרת לו את זה.

אני מבין את הפגיעה שלך. אני מבין שהיית רוצה שהוא יבין לבדו עד כמה זה חשוב, ושיבין לבדו את הקצב של הארועים שאת רוצה. אבל לפעמים זה פשוט לא קורה, ולא מתוך כוונות רעות של בן הזוג, אלא פשוט מהעובדה הפשוטה שעד כמה שהוא נפלא, ואוהב ומתחשב ומוצלח ומצליח, היכולת שלו להכניס את עצמו לנעלייך, מוגבלת. גם זה חלק ממנו, מן הסתם. ואם זה כך, את מחוייבת ללמוד לומר לו באופן אסרטיבי יותר מה את צריכה ומה את רוצה. עכשיו זה הצעת נישואים, בפעם הבאה זה יהיה משהו אחר. את מחוייבת ללמוד לומר, מאיה, ומבלי להרגיש רע. חשבי היטב על הדרך שבה תוכלי לומר מבלי להרגיש רע, כי זו הדרך שתצטרך ללוות אותך כל החיים איתו. לא בגלל הכוונות הרעות שלו, אלא בגלל מוגבלות מסויימת. כפי שנוהגות נשים רבות עם בעלים שלא כשירים להבין לבד מה בת הזוג שלהם רוצה. ובניגוד לנשים רבות שלא עושות זאת, ונשארות מתוסכלות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com