הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

גם טיפולי פוריות וגם טיפול זוגי

ד"ר אורן חסון(29.3.2017, 22:00)

מיה יקרה,

צר לי שנקלעתם למשבר הזה, וחבל שלא כתבת את גילכם. כאשר יש בעיית פוריות, גם כאשר הקושי הוא בפיזיולוגיה של הגבר, האשה היא זו שעוברת את מירב הייסורים. אמנם הגבר עובר רק חלק קטן מאותם ייסורים פיזיים ונפשיים, אבל גברים רבים מתקשים בכל זאת להתמודד עם בעיות התדמית, הפגיעה באגו, הצורך לתפקד על פי הנחיות ועוד. לכן נוצרים מתחים בעת התהליך, והם ממשיכים ובאים לידי ביטוי גם לאחר שהוא מוצה, והבאתם ילד.

לכן בדיוק אני מאד ממליץ ללוות תהליכים של טיפולי פוריות בטיפול זוגי, כדי להפחית את המתחים, ולשפר את התקשורת. ראי בבקשה את הדף שהקדשתי בדיוק לנושא הזה של ייעוץ זוגי בעת טיפולי פוריות.

המאבק ביניכם נראה כמו מאבק כוחות על תדמית ויוקרה ושליטה. הבנתי שלא עבדת בעבר בהסכמה משותפת, ולא כתבתי לי למה אינך עובדת עכשיו. אני מניח שיש לך הסיבות שלך. אבל מן הסתם, הוא רוצה להניע אותך לעבוד, ואולי מתוסכל מכך שהוא לא מצליח לעשות זאת, או מהסיבות שבגללן את עושה זאת. כשהתקשורת ביניכם רעה, הוא עושה זאת בדרכים השליליות ביותר. נראה שהוא לחוץ, ואני לא יודע ממה, כי אולי זה לא רק כסף, ואולי זה גם לא רק כסף בשילוב הלחץ של אמא שלו, אבל סביר מאד שהזרעים למה שקורה ביניכם עכשיו נזרעו בתהליך טיפולי הפוריות שלכם. כתבת גם שאין ביניכם אינטימיות, וגם זה יכול להיות תהודה של מה שהיה ביניכם קודם, ובכל מקרה זה יכול להיות תהליך לא מוצלח עם היזון חוזר בין האינטימיות החסרה ליחסים ולתקשורת שעובדת רע, ולכוחניות שעולה מדרגה בכל פעם.

את צודקת. זה לא זמן טוב להביא עוד ילד. אלא אם תעשו זאת בראש צלול, מבלי לחשוש להיפרד לאחר מכן, ושהיחסים ביניכם כן יתפקדו כראוי לפחות כהורים, גם אם כהורים בנפרד. ביחד - כרגע זה לא נכון, כי נראה שזה רק יעצים את מה שישנו עכשיו.

אני חושב שטיפול זוגי עכשיו הוא תהליך חשוב לכם. אני מבין שאתם אולי מתקשים כרגע כלכלית, אבל אתם צריכים לחפש כל דרך לעשות זאת. כי הייאוש נראה קרוב מאד עכשיו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com