הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כאשר שניכם צודקים, והרצונות מנוגדים

ד"ר אורן חסון(29.3.2017, 22:06)

לקראת יקרה,

בודאי שאת צודקת כשאת רוצה לערב את אמך בהחלטות חשובות לך. את רגילה לזה, את רוצה את תמיכתה והיא חשובה לך, כמו גם המעורבות שלה בחייך, ואולי גם אמך נפגעת מהדחייה הזו ולך קשה עם הפגיעה הזו בה. העובדה שאת הופכת להיות חלק מזוג, או משפחה חדשה, לא מעלימה את הצורך שלך בתמיכה שאת רגילה אליה.

בודאי שהוא צודק, כי הוא רוצה שתקבלו החלטות ביחד מבלי שתהיי מושפעת על ידי אנשים אחרים, גם אם הם בני משפחה או הורים או אמא. זוג הוא יחידה נפרדת, והחלטות צריכות להתקבל בין בני הזוג, מבלי שבעלי עניין, צורך או השפעה יתערבו, כי לפעמים זו התערבות מניפולטיבית, רגשית, שקשה לצד אחד או לשניהם להתגבר עליה.

ואת צודקת עוד בכך שהיום זו חתונה, ומחר זו תהיה קניית דירה, עיצוב דירה, חינוך הילדים ועוד ועוד. נכון. ובזה אני בטוח שגם הוא מסכים לגמרי. ואולי בדיוק לכן הוא מתנגד למעורבת של אמך.

יתכן שהוא רוצה אותך חזקה יותר, עם החלטות שלך עצמך של מה שאת רוצה, ואולי זה באמת תהליך פרידה ועצמאות חריף מדי בשבילך. באותה נשימה, יתכן שהחרדות שלו מפני התערבות מוגזמים מאד, או שהוא חושש, אולי, שמישהו שיפריע לו לשלוט בך. אני לא יכול לדעת מה מכל אלה נכון, וראיתי את הכל. כמובן, כולל האפשרות שזה משהו מכל אחד מהם.

אני יודע שאתם לקראת חתונה. אתם צריכים לדבר הרבה יותר על הפחדים שלכם, ללא כעסים. שניכם חוששים, כל אחד מדבר אחר. תצליחו בודאות לפתור את הדברים ביניכם אם תלמדו לדבר בפתיחות על הצרכים הרגשיים שלכם, ובעיקר להקשיב לאלה של הצד השני. אם תצליחו לעשות זאת נכון, תדעו שלא להילחם על הכל, אלא להפריד בין החשוב לפחות חשוב, ולדעת היכן לוותר, ומתי לומר לצד השני שזהו משהו שקשה לוותר. לא בגלל החלק הרציונלי, אלא דווקא בגלל הצד הרגשי. זה תהליך של הרבה קבלה, שאם תצליחו לצלוח אותו טוב, עם הקשבה ופתיחות, תצליחו להגיע לנישואים שלכם עם מתנת החתונה הכי גדולה שלכם.

כתבתי, אגב, מאמר על טיפול לזוגות צעירים. כדאי לקרוא אותו כדי לראות את התהליכים העוברים על זוגות בתחילת דרכם. בעצם, תוכלי עוד מאפיינים לקשיים של זוגות צעירים בדף הזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com