הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להניח למחשבות אוטומטיות שליליות

ד"ר אורן חסון(2.4.2017, 21:51)

אנונימית יקרה,

הוא רוצה יותר חופש (זמן בלעדייך), ואת פחות. ואפילו - החופש שלו גורם לך לאבד ביטחון. אני חושב שזה פחות או יותר ממצה את הקונפליקט. שאני חושב שאת מגדירה אותו כסוג של חרדה שאת חווה, והתחושה הזו קצת מערערת אותך.

אני חושב שאת אפילו די מבינה שבסך הכל הוא די בסדר. כלומר, את יכולה לומר זאת לעצמך בדרך כלל, אבל איכשהו התחושה בכל זאת שם - כי כך היא חרדה, גם אם היא קלה. לכן, וזה משהו מאד חושב ומאד לזכותך, את אומרת - משהו שאני צריכה לעשות עם עצמי, כדי שלא לתת לזה לקלקל את האוירה הטובה שבינינו. זה לבד אומר שהחרדה הזו שלך יכולה להיות בשליטה, קודם כל כי את מבנה שזה בעיקר מה שהיא. הוא לא באמת לא מתחשב בך, והוא לא באמת חושב שאת מיותרת בחייו, אלא שבאיזונים שלו, גם אם יש לך מקום חשוב בחייו, יש לו עוד דברים נוספים שעושים לו טוב, והוא עושה אותם בלעדי - בין אם לבד, ובין אם עם חברים.

את האמירות הללו, את צריכה לומר לעצמך בקול יותר ברור, כאשר חרדה שכזו עולה וצפה. אני מציע גם שתקראי את מה שכתבתי על טיפול CBT ועל מ.א.ש. (מחשבות אוטומטיות שליליות), בדף טיפול קוגניטיבי התנהגותי שבאתר שלי. שימי לב בצד ימין למטה, לקישורים למ.א.ש.

אנשים שקוראים על מחשבות אוטומטיות שליליות, נוטים לייחס לעצמם את כולם. אין צורך להיסחף. לכולנו זה ישנו, ובריא שזה ישנו במינון קל, כי זה שומר עלינו. הקושי הוא כאשר אנחנו נסחפים. נסי לראות היכן זה מתחבר לך בדיוק למחשבות שיש לך ברגעים שכאלה לגביו, ולעצור לרגע, ולבחון את עצמך עם השאלה: האם זו אכן האמת? האם יש סיבות לחשוב אחרת?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com