הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עזרה נפשית

מייקל(4.4.2017, 19:01)

שלום רב,

שמי מייקל סטודנט לרפואה,

לפני כ5 ימים בת זוגתי נפרדה ממני ( גם היא סטודנטית לרפואה שנתיים מתחתיי)

ארצה להתחיל טיפה עם רקע התחלתי...

אני בן 27 היא 26

שניינו מגיעים מ-2 קצוות שונים של מנטליות , חינוך ,ערכים ועוד...

בתחילת הזוגיות היה ניכר הפער שיש ביינינו אך עם הזמן למדנו לגשר על הפערים האלה ומצאנו גם המון משותף , ובמהרה היינו על כביש מהיר לכיוון אחד, הכוונה למדנו לחיות יחדיו, למדנו לאהוב יחדיו, למדנו למצוא את המשותף עד אפשר לומר שכיום ההבדלים בינינו הינם מאוד מינורים וזניחים לעומת תחילת הדרך שהייתה לפני כשנה וחצי.

חשוב לציין שניינו לומדים רפואה בשנים שונות אחד מהשני לכן כשלי יש תקופת לחץ של מבחנים אצלה יכולה להיות תקופה רגועה וגם להפך...

אני כן ארצה לציין גם אני וגם היא יצאנו בעברנו עם 3 בני זוג כמובן כל אחד עם החוויות השונות ושניינו גם חווינו פרידות לאחר תקופת ממושכת של זוגיות של מס' שנים

האומנם אנחנו רק שנה וחצי יחדיו אבל זה הספיק לי להבין ולהרגיש שלצידה אני רוצה לחיות את חיי ואיתה אני רוצה להתחתן ולהקים משפחה .

לפני כ3חודשים היא החלה תקופה מאוד לחוצה בלימודים אשר היא נאלצה לומר לי שהיא מורידה את קצב הקשר למינימלי ביותר וכך היה, לא התראנו במשך כמעט חודשיים.

לאחר התקופה הזאת שנגמרה שבוע שעבר בדיוק מהיום היא חזרה לבית הוריה לחופש של שבוע

ומיד לאחר יומיים אחרי שעזבה קבלתי את השיחת טלפון האכזרית ביותר שקבלתי מימיי! לטענתה היא כן אהבה אותי מאוד וגם ראתה עתיד רחוק ואף רצתה זאת אך בעקבות ההחלטה השגויה להוריד את קצב הקשר למינימלי בעקבות הלימודים אשר בעקבותיה לא התראנו במשך חודשיים היא הגיעה למצב שהיא פתאום לא חושבת עלי יותר, היא לא מתעניינת בי גם כשהיא כבר עברה את המבחן ונחה כרגע, והיא נתחה את הסיטואציה כך שהיא כנראה כבר לא אוהבת אותי ואין לה רגשות כלפי כפי שהיו בעבר

כמובן שאני באותה שיחה של 16 דקות החסרתי כמה וכמה פעימות... הרגשתי שעולמי חרב עלי ולא הצלחתי לעצור את הדחף הרגשי שלי שפשוט התפרץ ממני בבכי למשך מספר שעות.

היא שברה לי את הלב וכל כך פגעה בי, אני כל כך שם , כל כך ראינו את שניינו ביחד לתקופה כל כך ארוכה אם זה חתונה, ילדים מעבר למדינה אחרת יחדיו וכו..

עם כל האקסיות שהיו לי, בחיים לא הרגשתי מה שאני מרגיש כיום וזה משפיע עלי על הלימודים , על השגרה היומית , המחשבות שלא פוסקות.

ברצוני לשאול אם אפשר את ייעוצך במספר שאלות:

1) האם המצב הזה הוא הפיך ? לטענתה הוא לא! וכנראה לא תצליח להשיב רגשות שהיו לה. אך עדיין ברצוני לשאול זאת אותך כדר' לענייני נפש וזוגיות האם זה הפיך ובמידה וכן איך אפשר לגרום למצב לחזור לאותה נקודה שבה היא החלה את הקורס הקשה שבעקבותיו היא החליטה את ההחלטה שכדרך אגב היא מאוד מצטערת עליה ואם היה לה אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור היא הייתה פועלת בצורה שונה כך שזה לא היה מגיע לאותו מוצא כמו שזה הגיע כרגע. כי היא גם אהבה אותי מאוד וגם ראתה איתי תוכניות רחוקות מאוד

2) זאת שאלה טיפה ילדותית , אדרבא כאחד שעבר 3 פרידות בחיוו עד כה

אבל הפרידה הזאת שונה מאוד מכל פרידה אחרת שהייתה לי אך עברו 5 ימים מאז ואני במצב קטסטרופלי , רציתי לשאול איך אפשר להתמודד עם המצב הנוכחי ?

אני כן מנסה ליישם המון דברים שרכשתי במהלך חיי , להיות עסוק וכו.. ואף גם דברים שפסיכולוגית ייעצה לי בעבר, אדרבא שהשגרת יום שלי היא מאוד מאוד עמוסה בלימודים אך אני לא מצליח להעביר שניה ללא צער, ללא עצב , שניה ללא מחשבות עליה , שניה ללא הרצון לחזור לאותו מקום שבו הפסקנו, שניה בלי לתת לנפש שלי טיפה רגיעה מהבכי שהחל לפני קרוב לשבוע.

אני יודע שהמשפט והתרופה הטובה מכל זה :"הזמן יעשה את שלו" זה מובן , זה מוכח אני כן טופלתי בזמן ואני מאמין בזה .

3) בכל המערכות יחסים שהיו לי בעבר, כשהזוגיות נגמרה אני הייתי במצב קטסטרופלי ללא ספק אך אף פעם לא יצאתי במסע להחזיר את שאהבה נפשי.

הפעם אני מרגיש כל כך עצב ומאוד פגוע מהסיטואציה אך אני כל כך ראיתי את חיינו יחד , כל כך דמיינתי זאת וכל כך קשה לי באמת לעכל את הסיטואציה שכנראה זה היה רק חלום ורוד ומתוק (למרות שזה היה הדדי) אבל רק חלום... ואיתה , למרות הכאב שנעשה בטלפון (אך היא גם רוצה להפגש לסגור זאת פנים מול פנים ולהחזיר דברים שיש בדירות אחד של השני) יש לי הדחף לא לוותר ולהלחם על אהבת חיי... השאלה זה האם זה צעד נכון? האם זה יעזור לי? איך עושים זאת?

תודה מראש דוקטור!