הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איך לסמוך על בן זוג חדש?

ד"ר אורן חסון(4.4.2017, 22:59)

אוריה יקרה,

המציאות היא שאנחנו נוהגים לפי שתי סטטיסטיקות שונות. האחת, היא זו שחווינו, שאומרת לנו שאנחנו נפגעים בקלות, או להיפך, שאנשים הם טובים, נדיבים, ולכן שכדאי לתת בהם אמון. הסטטיסטיקה השניה מגיעה בדרך של שמועה - מה אומרת הסביבה שלך על הסטטיסטיקה שהיא חוותה, או העיתונות, או הספרים והסרטים. הסטטיסטיקה השניה רחבה יותר, עם השאלה איך את מנתחת אותה ולמה את נותנת יותר או פחות ערך, על פי המקור שלה, אבל גם היא פחות חוויתית. הרגש מגיב חזק יותר לסטטיסטיקה האישית שלך, הן לצד המספרי שלה, והן לעוצמתו של הצד הרגשי של תוצאותיה.

יוצא מכך שאת לא יכולה לסמוך על כולם, אבל את לא רוצה לשלול את כולם. אני חושב שאת בעיקר שואלת: האם יש כלים לדעת במי לתת אמון ובמי לא? האם יש דרך להבחין?

עקרונית כן, אבל אנחנו נכשלים בזה כל כך בקלות בגלל סיבות שונות. עקרונית, מי שמקשיב לך, שמתחשב בך, שיודע איך לא להסכים איתך מבלי לבטל אותך, שדואג שלא לפגוע בך גם כאשר את פוגעת בו, ושאוהב אותך, אבל באופן יציב ורציף, וללא תנודות חריפות שתלויות במצבי רוח. אבל לפעמים אנחנו נכשלים לראות מי שאינו כזה, בגלל שהוא חתיך הורס, מצחיק בטרוף מדי פעם, יודע להחניף ולהראות אהבה טוטלית, בחלק של הזמן, או שהוא מצליחן בכל קנה מידה אחר. ואז, אנחנו נוטים להתעלם מהאפשרות של פגיעה, כי הוא לא מספיק זוגי או לא מספיק רוצה אותי. פשוט? - לא, זה לא. לפעמים נכשלים, אבל חשוב לדעת להתמודד עם זה, כי זה עלול לקרות לכולנו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com