הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להתמודד עם פרידה

ד"ר אורן חסון(4.4.2017, 23:04)

מייקל יקר,

אני מבין את הכאב שלך. היחידה שתוכל לתת תשובה, אולי, לשאלה שלך אם אפשר להחזיר דברים לאחור, זו בת זוגך לשעבר, כי אולי יש דברים שהיא לא מספרת לך, כדי שלא לפגוע בך. מעבר לכך, יתכן שגם היא לא יודעת, ושאם תנסה היא תסכים לתת לקשה הזה הזדמנות חוזרת. לכן, מנקודת מבטי, היו דברים מעולם, וקשה לדעת. טבעי שהיא לא מספרת לך הכל, וטבעי גם שאם תרגיש שקשה לה, היא יכולה להסכים לנסות שוב, וזה יכול לעבוד.

אני גם לא מכיר את המבנה הנפשי שלה, ולא יכול לדעת מה עוד עובר עליה מבחינה רגשית, ואולי גם מבחינת עניינים מעשיים ועובדתיים שאולי קרו לה או למשפחתה, ושהיא לא שיתפה אותך בהם, ושאולי דווקא בגלל שחסרת לה בנקודה מסויימת, היא מעדיפה להפסיק את הקשר. וזו ספקולציה אדירה, אבל משהו שקורה לפעמים.

מצד שני, אתה מאד סופר את הפרטים ואת הדקויות ואת הדקות. זה מרמז לי שכאשר דברים לא מסתדרים לך, זה קשה לך, אולי כי אתה צריך שכל העובדות יסתדרו היטב במקום, וקשה לכך כשזה לא. אני לא יודע אם זה קשור בכלל לכך שהיא החליטה להיפרד ממך, אבל אני כן יודע שזה מקשה עליך להתמודד עם שינוי דרמטי שכזה בציפיות שלך. לכן, אני חושב שאולי כדאי שתחזור לטיפול, בדיוק בגלל הקושי שלך. וקח בחשבון שבאוניברסיטאות יש בדרך כלל יחידה שמסייעת נפשית לסטודנטים, בחינם. אולי כדאי לבדוק את האפשרות הזו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com