הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשהוא חוזר לשיגרה את לא בטוחה

ד"ר אורן חסון(6.4.2017, 23:35)

אלה יקרה,

קל להבין מדוע את מרגישה שאת פגועה. את מנסה לחזור לשיגרה, אבל האם אישך, בן הזוג שלך, באמת אוהב אותך, אמפתי, מבין את מה שעובר עליך ולהראות לך עד כמה את חשובה לו? כשהוא חוזר לשיגרה, זה פוגע בך. את רוצה לראות ממנו יותר, ואת רוצה שישקיע יותר - כדי להתחזק, כדי להיות מחדש בטוחה מעצמך, משהו שכל התהליך הזה פגע בו. לא רק בבטחון הקיומי, לא רק בביטחון העצמי הקשור ליכולות שלך, אלא לביטחון שלך בהיותך אשה מספיק מושכת לבעלך, ומספיק רצויה, ושיכולה להיות מספיק בטוחה בקשר שלכם. כשהוא חוזר לשיגרה, את לא בטוחה. כשהוא לא מביע הערכה ליכולת התיפקוד שלך למרות הקשיים הפיזיים והחרדות, את לא בטוחה. כשהוא לא משקיע יותר כי הוא מבין שלך קשה, את לא בטוחה.

יתכן מאד שמבחינתו, זהו, הכל בסדר, ותרדי ממני. למה? - אני לא יכול לדעת בודאות. אולי הוא נלחץ בקלות וקשה לו להכיל את החרדות שלו, אולי הוא מתקשה להתמודד עם הצורך בהבעת רגשות, אולי הוא חושב שאם הוא יהיה קשוח איתך, תתגברי מהר יותר על הקשיים מאשר אם הוא יפנק אותך, ויתכנו עוד דברים, שליליים או חיוביים (ובכוונה אני אומר זאת, כי אני באמת לא יודע, אבל יש גם אפשרויות חיוביות בתוך כל הסלט הזה של אי ודאות).

אני חושב שנכון, במצב העניינים הזה שבו חלה טלטלה גדולה בביטחון העצמי שלך וכנראה במידת החרדות של שניכם, שתלכו לטיפול זוגי. שיווי המשקל ביניכם התערער, וכדאי להעזר באיש מקצוע, על מנת לרכוש אותו מחדש.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com