הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כשאת לא רוצה את הנטל, מה אז?

ד"ר אורן חסון(16.4.2017, 19:41)

נועה יקרה,

צר לי על העובדה שקשה לו להתנתק מאמו, וכפי שאת אומרת, זה לא רק ההתנתקות, אלא ההשפעה שלה המאד דרמטית עליו גם בדברים הקטנים. מצד שני, לא הבנתי את לשון הרבים שלך ('אותנו משפחתו'). האם יש לכם ילד או ילדים? הבנתי את שעברת הפלה, ושהוא לא ידע להכיל זאת ולהיות איתך עם הקושי, והאכזבה והכאב. האם את שוב בהריון? בהריון ראשון? שני? כלומר, מתוך מכתבך קצת התקשיתי להבין אם את לבדך בשאלה מה לעשות עם הקשר הזה, או אם מעורבים בכך גם ילדים או ילד עתידי. גם לא כתבת לי את גילך, וגם לכך יכולה להיות משמעות, כי זה אחרת כשאת בת 40, או כשאת בת 26, ואת יכולה להבין זאת. ואני מניח שאתם בקשר פורמלי כזה או אחר, גם אם לא כתבת זאת.

אם זה רק את והוא, ואת צעירה הרבה יותר, אז הרבה יותר קל להיפרד. אם יש לכם ילד משותף, או עובר משותף (או שניהם), אז הקשר שביניכם ימשיך להיות גם אם תיפרדו, ויש לזה משמעות גדולה על תהליך קבלת ההחלטות שלך, כי אז את לא יכולה להתנתק ממנו לחלוטין.

אולי קל יותר להתנתק לחלוטין כשזה לא עובד, וכשאין סיבה לקשרים ביניכם בעתיד, וכמובן עוד יותר כך כאשר יש לך את הזמן למצוא זוגיות חדשה ולהקים משפחה עם בן זוג שתרגישי טוב איתו. גם אז אפשר ליצור תהליך של טיפול זוגי ביניכם, אם את עדיין בכל זאת חושבת שהוא בן זוג מוצלח בעינייך, ושיש סיכוי שהוא ילמד ליצור סדרי עדיפות שונים, לפחות עם יהיה סיוע חיצוני. אבל אם יש לכם ילד או עובר משותף, רצוי מאד להכנס לתהליך משותף של לימוד תקשורת זוגית טובה יותר. לפחות כדי לבחון אם אתם יכולים בכל זאת לשחזר את מה שהאמנתם שיש ביניכם בתחילת הקשר, ובמקרה הרע, אם זה לא יעבוד, אז לפחות כדי לדעת איפה לשים את סדרי העדיפות שלכם, למען אותו ילד משותף.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com