הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה שלמדת

ד"ר אורן חסון(21.4.2017, 13:13)

בחורה יקרה,

רק אתמול פרסמתי מאמר ב "Ynetיחסים" על "לא בן זוג" מוצלח. אני חושב שזה מה שקורה לך, ושקשה לך להיפרד מחלום שהוא שלך, אבל לא קשור לבן הזוג שלך. כלומר, כמובן שזה קשור אליו, ואלה כל התכונות הטובות שיש לו, פרט לאי היותו בן זוג מוצלח. הוא לא יודע להיות כזה, או לא יכול להיות כזה איתך.

נניח לרגע שהאקס הזה שלך, על כל תכונותיו הטובות, אינו אדם מיני. יש כאלה. ואז הוא מרוחק, והוא כל מה שאת מתארת של מה שחסר לו כבן זוג, ו כמה שהוא לעולם לא יוכל לתת לך. הוא יהיה מיני בתנאים מסויימים, כי הוא ירגיש אז צורך בקירבה, ואז הנכונות להיות מיני כדי לקבל אותם תהיה חזקה יותר. אבל אין לו נטייה לעשות אותם כשטוב לו.

או, נניח לרגע שהוא הומוסקסואל בארון. אולי אפילו שעדיין לא מוכן להודות בכך בפני עצמו. את יכולה להיות ידידה נפלאה שלו, אבל לא יותר מידידה. כל דבר אחר הוא מאמץ. יש דמיון רב מאד בין זה לבין האפשרות הקודמת. כך או כך, הוא לא יהיה לך בן זוג טוב, בהבטים שאת מחפשת, כי שוב ושוב תרגישי תחושת של דחייה, שיהיה לך קשה לזאת.

נכון ש"בזבזת" איתו הרבה זמן. אבל אולי לא. אולי למדת טוב יותר, איתו, מה את צריכה לא איתו. מבינה? ואז, כל מה שאת צריכה, זה קודם כל להתנתק מאשליות של מה שלא יהיה, ושנית - להשתמש בתובנות הללו כדי לחפש בן זוג חדש שיהיו בו הדברים הטובים, ואולי אפלו רק 80% ממה שיש בו, בתוספת משיכה וקירבה וחום.

המאמר ב Ynet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4950887,00.html

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com