הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הפסיקי ליפול וקומי על רגלייך

ד"ר אורן חסון(21.4.2017, 14:50)

אור יקרה,

קל להבין את הבלבול שלך. אני תוהה עכשיו. גם הפניה שלך והן זו שקדמה לה נוגעים בעצם בדיוק באותו נושא, של "לא בן זוג" מוצלח, גם אם הסיבות להיותו "לא בן זוג" אולי שונות. ואני תוהה אם הגעת אלי בעקבות המאמר שלי ב- Ynetיחסים, או אם זה במקרה לחלוטין.

כך או כך, בעצם בזה מדובר: כשהוא אומר לך שהוא לא בנוי לחתונה, הוא אומר לך שהוא לא רוצה להתחתן איתך. האם זה באמת "ללא קשר אלייך"? - קשה לדעת. יכול להיות שזה רק תרוץ שלא לפגוע בך, או תרוץ לעצמו למה הוא לא רוצה להיות איתך, או סוג של מניפולציה לשמור אותך על אש קטנה "כי אין מישהי אחרת". בין אם זה כל אחד מאלה, או באמת, כפי שהוא אומר, שלדעתו הוא לא ירצה להתחתן לעולם, ברור שהוא "לא בן זוג". כלומר, הוא לא יהיה זה שתתחתני איתו, כי הוא לא רוצה לעשות את זה. כל מה שעובר אצלך בראש לגבי אם, ומתי, ושאולי את תהיי האחת שתשכנע אותו - זה רק אצלך בראש. מבינה? למרבה הצער, הוא אומר לך שהוא לא רוצה, ולך קשה לקבל את זה, כי הוא החלום שלך בכל הדברים, פרט לדבר המרכזי והכי חשוב, והוא - שהוא צריך לרצות אותך כבת זוג שלו לחיים. זה לא קיים. יותר מזה שהוא משחק איתך, זו את שמשחקת עם עצמך, כלומר, עם מערכת האשליות שאת מפתחת לעצמך.

להפסיק, זה אומר להפסיק לגמרי. להפסיק להשלות את עצמך גם כשהוא מעמיד פנים שהוא רוצה - כי הרוצה הזה הוא רוצה חלקית, או לבדוק, או משהו כזה, אבל לא רוצה מחייב. זה אומר לא לענות, ו לא להתפתות. הוא לא מתאים לך, אור. לא מתאים. הפסיקי ליפול וקומי על רגלייך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com