הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אולי רצף של אי הבנות

ד"ר אורן חסון(21.4.2017, 18:28)

בחורה יקרה,

רצוי היה לתמצת מכתב כזה לחצי, כדי להקל עלי, ואולי זה היה אפשרי. אבל קראתי. אני חושב שמה שאת אומרת הוא שהבחור מבין שיש לו בעיה מינית - לא במשיכה, אלא במימוש שלה, שאולי יכולה להוות קושי לנשים. דברים מסוג זה קורים, שבהם לגברים לוקח הרבה זמן לגמור, או אפילו מתקשים מאד לעשות זאת בחדירה, ובמקרה היותר קיצוני הוא שהדרך היחידה שבהם הם יכולים לגמור ביחסים עם אשה, זה באוננות. ואז, ויתכן שזה מה שקרה לו, כשהוא מבין שזה לא מה שרצוי לבנות הזוג שלו, ואולי הוא כבר התנסה בזה בעבר וחווה תגובות לא מבינות, הוא נסוג, ומעדיף שלא להכנס לזה בכלל. כדי שלא תחשבי עליו רע.

אני לא מטפל מיני, ולא בטוח מהו הטיפול לזה, אם בכלל, אני רק יודע שהתופעה קיימת. הכי פשוט, מבחינתו, זה לקבל את זה, ואולי זה באמת הפיתרון הטריוויאלי והברור, ואולי אפילו היחיד (ואולי לא). אבל בשביל זה הוא צריך ללמוד לחפש פתרון במקום הנכון, וכגבר דתי, יתכן שהוא לא יודע או נבוך מדי מכדי להתחיל לעשות זאת. זה לא קשור להיותו בן יחיד, או לכל דבר אחר. אני לא בטוח שבכלל ברור מנין נובעת התופעה של גמירה מאוחרת, בדיוק כפי שלא ברורה התופעה של גמירה מוקדמת אצל גברים. הן אצל גברים והן אצל נשים יש שונות גדולה בעניין הזה.

אני לא יכול לתת לך תשובה באשר למותר ולאסור בעניין הדתי. אני מבין שזה יוצר אצלך מחוייבות גדולה יותר, שייצרת מעצם נכונותך לקיים איתו יחסים. אבל זה משהו שתצטרכי לדעת לנהל בינך לבין עצמך. יחד עם זאת, יתכן מאד שכל מה שמעיק עליו זה המחשבה שהוא לא מוצלח מספיק כבן זוג, ולכן הוא נרתע.

כך שיתכן שאתם צריכים להפסיק לפחד ולדבר על זה. ללמוד את העניין עצמו, וכשאת לא תפחדי מזה, ותגידי לו שאת מוכנה לזה, יהיה לו יותר קל. עם זאת, כדאי שיילך או שתלכו ביחד לטיפול מיני, כי כזוג דתי יתכן שתהיה לכם בעיה הלכתית בגמירה באוננות, ו/או בקיום מצוות פרו ורבו (כלומר, להמתין עד שיצליח לפלוט בחדירה). אין לי ספק שהמבוכה תהיה גדולה יותר לשניכם, אבל בטיפול מיני תוכלו למצוא דרך לפתור זאת בצורה הטובה ביותר שתתאים לכם גם מול צרכי האמונה שלכם.

כל עוד זה לא המצב, וכל עוד שניכם רואים פער ונסיגה ביחסים, אז בהחלט יתכן שגם את וגם הוא רואים זה את זה כמוצלחים מאד, ומתאימים מאד, אבל לא בני זוג. כך שבהחלט יכול להיות שתקשורת הרבה יותר פתוחה מזו שעשיתם עד היום, תועיל לכם מאד, ואולי תאפשר משהו שאחרת יסתיים בנסיגה בשל אי הבנה של הסיטואציה ושל התובנות ההדדיות ושל הרצון ההדדי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com