הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תקשורת החוצה ותקשורת פנימה

ד"ר אורן חסון(12.5.2017)

צטטנית יקרה,

אני חושב שאת מבינה נכון מה קורה לך. זה אכן סוג של התמכרות, וכזו שמגיעה ממקום רע. העולם הזה מאפשר לך ריגושים, אבל הוא לא נותן לך מה שאת באמת רוצה, וזה תחושת האהבה. זה מבזבז המון המון זמן, את לכאורה "עושה משהו", כלומר, בדרך לאהבה, ובדרך למלא את החסר הזה שלך בקשר, אבל את מבינה גם שזה חסר תכלית וריק מבחינה רגשית. לכן את נשארת עם תחושת ריקנות אחר -כך.

מצד שני, ברור מאד שאת זקוקה לאהבה. כרגע, אולי לא לגמרי ברור שאהבה מבן זוגך היתה מספיקה כדי לזרוק אותך מעולם הצ'אטים, אבל בסופו של דבר, הרי זה המצב. כי את מעדיפה אהבה, על ריגושים שאין בהם רגש ממשי ויציב. התחושה הזמנית הזו יכולה להטעות, אבל למקרא מכתבך אפשר להבין שהיא לא מה שאת באמת רוצה. אלא שלעשות את המעבר הזה בחזרה, מהצ'אטים אל קשר של אהבה, זה לא פשוט לך, וזה עוד יותר לא פשוט, כאשר בן זוגך לא יודע איך לעזור לך. הוא כועס עליך, ולא מאפשר לעצמו להיות קשוב יותר ולהתקרב - מה עוד שאולי גם קודם לא ממש שידרת לו שהוא יודע איך לעשות את זה נכון, ואת לא סומכת עליו שתמצאי בחיקו את הביטחון ואת השקט ואת ההקשבה.

אני מתרשם שזה לא מאוחר מדי. לכו, בבקשה, לטיפול, לפחות למספר חודשים, כדי להתאפס מחדש. אתם במסלול לא טוב, וחשוב לעצור את ההתרחקות הזו שביניכם. וחשוב ללמוד ליצור את התקשרות שאולי היתה לכם בתחילת הקשר, ובכל מקרה ליצור תקשורת של קירבה והקשבה ותמיכה, שאיכשהו אין לכם עכשיו ואת רוצה, ואולי גם הוא רוצה ולא יודע איך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com