הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הסטטיסטיקה אומרת

ד"ר אורן חסון(4.6.2017, 13:24)

סולי87 יקר,

כדאי לקחת בחשבון שכנראה פשוט בחרת לעצמך מישהי, שהיא אדם טוב ונפלא, ולכן היא לוקחת אחריות לשמור עליך. אחרי הכל היית קרוב אליה, והיא באמת דואגת לך לא רוצה שתיפגע, ולא רוצה לפגוע בך. לכן היא מתייחסת אליך כל כך טוב. ומצד שני, כל זה לא אומר כלל שהיא גם רוצה להמשיך את הקשר הזוגי אתך.

אני מבין שלך אולי קצת קשה להפריד בין יחס טוב לבין רצון להיות ביחד, אבל כנראה שאצלה ההפרדה הזו קיימת, וזו דווקא תכונה טובה. למרבה הצער, כנראה שהיא באמת לא רוצה להיות אתך.

האם זה אומר שלא יתכן שהיא חוששת מקשר טוב וקרוב מדי? - לא. זה לא אומר את זה. אבל בשביל להניח את זה, צריך להניח הנחות רבות ושונות על בעיות וקשיים ביצירת קשר הקיימים באישיות שלה, ואת זה אני לא יכול לעשות מבלי לדבר איתה ישירות. אם זה אכן כך, אז אולי ההתעקשות שלך יכולה לעזור לה להתגבר על זה, אם תדע לעשות זאת נכון. אלא שהסטטיסטיקה, לפחות, היא כנראה לטובת זה שהיא פשוט אדם טוב, ואז עקשות שלך רק תעשה לה עוול, ותכביד עליה מאד. אם גם אתה אדם טוב, ואם גם אתה דואג לשלומה כפי שהיא דואגת לשלומך, זה לא מה שתרצה לעשות, למרות תחושת האבדן. אחרי הכל, המחשבה שאתה יודע טוב ממנה מה טוב לה, היא מחשבה יומרנית ופולשנית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com