הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שלא מתוך חששות ופחדים

ד"ר אורן חסון(4.6.2017, 21:55)

שני יקרה,

נראה שאת נמצאת כבר שנים רבות בזוגיות רווית שנאה, קינאה, כעסים ושתלטנות. כנראה שהוא לא יילך לייעוץ, כדי שלא יפריעו לו בשתלטנות הזו. בין אם הוא משוכנע שהוא צודק, ובין אם לאו, הוא מעדיף את הכוח שהוא מקבל בקשר שביניכם. ואז, אם תמרדי, יהיה לזה מחיר של הענשה כלכלית. כי הכוח הכלכלי שלו מאפשר זאת.

ראי, הילדים שלכם כבר גדולים, גם אם אחד עדיין בבית. אם תחליטו להיפרד, מן הסתם תקבלי חלק מהרכוש, אבל רמת החיים של שניכם תרד. מצד אחד, אני לא יכול להכריח אותך לשלם את המחיר הזה, ומצד שני, קשה לי לומר לך איך לעצור בו, כשהוא מרגיש שיכור כוח. ומן הסתם, יש לו כוח.

הוא לא ילך לייעוץ זוגי, אבל בדיוק לכן, אני מפציר בך ללכת לטיפול לבדך. את צריכה גם לדעת מה את יכולה לעשות מבחינת האפשרויות, וגם לדעת מה את יכולה לעשות מבחינת הכוחות והיכולות שלך, וגם ללמוד לאסוף את הכוחות כדי להשיג את מה שאת כן יכולה. כרגע, נראה שאת מקבלת מכה אחר מכה, ושאת מתקשה להתמודד עם ההשפעות הרגשיות והנפשיות של זה. התחילי בטיפול, ותוך כדי כך למדי איך לאסוף כוחות, איך לאסוף חברים ותמיכה, ואיך, בסופו של דבר, להיות הרבה יותר חזקה ומסוגלת, מכפי שאת עכשיו, על מנת שתוכלי להחליט ללכת בדרך שבה תבחרי, לאחר שיקול דעת ומחשבה שיהיו שלך, ולא מתוך חששות ופחדים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com