הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

היו ויצאו מזה

ד"ר אורן חסון(5.6.2017, 22:03)

בר יקר,

לא קל לקבל החלטה חד צדדית שלה על פרידה, לאחר ארבע שנים של קשר. היות שאתה כבר נמצא שם שנה, אני מניח שאתה פונה אלי כבר כשנה לאחר ההחלטה שלה להיפרד, ואולי ההחלטה הזו הגיעה מאוחר יותר במהלך השנה האחרונה. לא בדיוק כתבת זאת. יש הבדל מסויים, גם אם התוצאה הסופית זהה, בין מצב שבו היא מחליטה להיפרד ממך מיד כשאתה מחליט לנסוע ללימודים בארה"ב, לבין מצב שהוא אתם מחליטים להישאר ביחד, ולאחר שנה או כמעט כך של התנסות, היא מחליטה שזה לא מתאים לה. האפשרות הראשונה היא יותר כוחנית, ויש בה יותר מתן אולטימטום, כדי שתעשה את מה שהיא רוצה, וזה שתישאר כאן איתה (האם האפשרות שהיא תסע אתך היתה אי פעם אופציה?). האפשרות השניה, יכולה לבוא משום שעם הזמן, היא הרגישה בודדה כאן, והמרחק הזה גרם לה לריחוק ממך, ואולי למחשבה על קשר אחר שיש לו ממשות רבה יותר. כלומר, שאולי, למרות הכעס שאולי היה לה עליך, היא ניסתה, וזה לא מתאים לאופי וליכולת הרגשית שלה. ולכן, זהו סיפור אחר, ועם משמעות ותובנות אחרות.

אני יכול להבין את הסיבה שלך לנסוע לשם. ברור לי שאתה מרגיש, וכנראה בצדק רב, שזה מקדם אותך, ושזה יקדם לכן גם את בת הזוג שלך לחיים. אבל שאלת גם מה יכולה היתה להיות הסיבה שלה. קשה לי לדעת, אבל אולי שווה לבדוק אפשרות אחת, שאולי תהיה נכונה במרבית המקרים הללו, כמו: אני רוצה להקים משפחה וילדים. אין לי זמן לחכות כמו שיש לגבר, ואני צריכה להתחיל מוקדם יותר. לחכות 3 שנים למשהו שאולי לא יתממש בגלל הריחוק, מבלי לדעת אם הבחור יתאהב שם פתאום במישהי אחרת או לא (משהו שגם אתה לא יכול להתחייב עליו בודאות מראש), לא מתאים לי. אין לי את כל החיים, כי אני לא גבר, אני אשה. ומבחינתה, לכן, יתכן שהיא רואה שאתה שם את הצורך שלך לפני הצורך שלה, בין אם היא הביעה אותו במפורש או לא.

כך או כך, בר, נראה שהפער ביניכם היום, שזה בעיקר כעסים וחוסר אמון על רקע אי ההסכמה הזו, וההחלטה שלך לנסוע, כמו גם ההחלטה שלה שלא לנסוע אתך, שהן היינו הך כמעט, כל אחד מסיבותיו הוא, הפער כזה כיום הוא כזה שכנראה הפור נפל. ולכן, עם כל הצער, כנראה שצריך להמשיך. האבל שלך מפריע לך להמשיך, ואתה צריך איכשהו ללמוד להשלים איתו ולהמשיך הלאה.

אני לא חושב שאוכל לתת לך כלים, בודאי שלא על סמך מכתב כאן בפורום, לשנות את דעתה. ראשית, כי אני לא יודע מהי הסיבה שלה. שנית, כי אם תארתי נכון חלק ממה שהיא מרגישה, אזי יש לה סיבה משמעותית להמשיך הלאה, אלא אם תמצא דרך יצירתית גם לגשר על פני חוסר האמון והכעסים, וגם לספק את הצורך שלה, ומבלי לאבד את הצורך שלך - כי גם אתה עשית החלטה.

קשה לך היום, ואתה צריך להשתקם כך או כך. אם יהיה לך קשה להתגבר על הקושי הנפשי שלך, ותמשיך להיות בדיכאון שבו אתה נמצא, כדאי שתלך לדבר עם איש מקצוע טיפולי. ואולי עוד לפני זה, אם יש לך האנשים הנכונים לשיחות שכאלה, לדבר הרבה עם חברים ובני משפחה, כאשר המטרה העיקרית שלך צריכה להיות החלמה, השלמה ושמחת חיים. זה לא יבוא בבת אחת, אלא בהדרגה, אבל חפש את זה, כי זה חשוב. בלי זה, אולי גם תחמיץ את המטרה הראשונית שלך, ושבגללה נסעת ללמוד, שהיא להצליח בחיים. אתה שם, אתה לומד, ותוכל להצליח בחיים. אולי אתה מתקשה כרגע לראות איך זה ייראה בלעדיה, אבל זה יוכל להיות, כי ראיתי גברים צעירים במצב דומה לשלך, ויצאו מזה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com