הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אהבה ללא תנאי

ד"ר אורן חסון(7.6.2017, 0:45)

בר בר יקר,

אם כך, היא אמרה לך: תבחר, או שתעשה את מה שאני רוצה שתעשה, או שתעשה את מה שאתה רוצה לעשות - אבל בלעדי. ובחרת. יתכן מאד שבצדק, ויתכן מאד שהיא העמידה אותך בפני הבחירה הזו שלא בצדק, אבל הסיבות לכך יכולות להיות שונות. אני לא בטוח שהצדק בכלל רלוונטי. ידעת שזה מה שהיא אומרת ותעשה, ועמדת על האמת שלך כי היא היתה לך חשובה יותר. לא נתת לה לנהל לך את החיים, ובחרת את הבחירות שלך. יתכן שלא האמנת שהיא תממש את האיום שלה, אבל היא ביטאה אותו באופן די מפורש, כפי שאני מבין, ושאלה חשובה היא למה לא האמנת לה. או אולי, למה כל כך קשה לך אם האמנת לה, ועשית בחירה. אולי כי לא האמנת לה.

מה שאני מנסה לומר לך, הוא שאם לא נתת לה לנהל לך את החיים שלך, אז כנראה שהיה חשוב לך מספיק, למרות הסיכון (לא הודאות, אלא הסיכון) והמחיר האפשרי, שהיא לא תנהל לך את החיים. בעיניך, זה היה מוצדק.

בעיניה, כנראה שדרכה היתה מוצדקת. אולי בשל חוסר הביטחון שלה שהיא באמת תמשיך ותהיה אהובתך לנצח, או אולי כדי שלא להרגיש 'שפוטה' שלך, זו שנמצאת בהמתנה, בעיניה זה מוצדק מספיק כדי לאיים עליך בפרידה, ולממש זאת כאשר לא עשית את מה שהיא רצתה. יתכנו גם דברים אחרים, שאת חלקם כתבתי לך קודם, אבל יתכן גם - וזה המקום להזכיר לך שאני לא יכול לדעת כי אני לא מכיר אותה - שהיא צריכה שדברים יתנהלו חד משמעית על פי דרכה. אולי בגלל חרדות וחוסר ביטחון שהיא לא מצליחה להתמודד איתם, ואולי בגלל חוסר יכולת לשאת סרוב והתנגדות.

כך או כך, בר בר, שנה מאוחר יותר, סביר להניח שהיא רגשית השלימה כבר עם הפרידה, אולי בשל כעס, אולי בשל חוסר אמון בך ובכך שתהיה הגבר שתמיד יגן עליה בכל מצב ו בכל תנאי, ושתמיד תעשה את מה שהיא רוצה, והריחוק הרגשי שלה ממך כבר הפך להיות כזה שאולי כבר אין ממנו חזרה. אולי גם מהריחוק הרגשי שלך, שאומר, אולי, שהיא אדם שקשה לו לוותר, ובכלל, שהיא קשה, ושאולי תמיד היא תהיה כזו, ולכן שתמיד, ולאורך כל החיים המשותפים שלכם, אם יהיו, תצטרך לעמוד על המשמר. אולי. ואולי אתה אומר לעצמך: מכיוון שהיא כזו, אם אני רוצה להיות איתה, אני מבין שתמיד אצטרך לוותר לה. אולי, אם זה מה שאתה אומר לעצמך, אולי אתה צריך לחזור לארץ ולנסות להבהיר לה שלמדת את הלקח, ושתמיד תעשה את מה שהיא רוצה. אם היא תוכל להאמין לך, ואם היא עדיין אוהבת אותך כפי שאהבה אותך פעם, אולי זה יעבוד. ואולי השאלה היא גם מה זאת אהבה. האם היא אוהבת אותך כפי שרצית שתאהב אותך? כלומר, ללא תנאי?

אני חושב שאתה אומר לעצמך הרבה דברים מאלה שכתבתי כאן, ואולי עוד דברים נוספים, ולפעמים אומר את אלה שבצד אחד, ולפעמים את אלה המנוגדים להם. טבעי שתנוע בין אפשרות אחת לאחרת. אבל תצטרך מתישהו להאחז באמת אחת שלך, ולהישאר איתה. בכל מקרה, כנראה שהאהבה שלכם לא היתה אהבה ללא תנאי, וכנראה שזה היה כך אצל שניכם. אוסיף ואגיד משהו חשוב: לא שזה רע שזה כך. מותר לאהוב בתנאים, אלא אם זה הילדים, שאותם יש לאהוב ללא תנאי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com