הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להיפרד באופן סופי

ד"ר אורן חסון(13.6.2017, 20:23)

אליה יקרה,

הוא היה הכל בשביל. גם אמיתי וגם לא, באותו זמן. זו המשמעות וזו המהות של חוסר יציבות. כנראה שהפסדת את אהבת חייך, אבל אולי את צריכה לברך על כך. מבינה? - כי אהבת חיים שאין בה יציבות, יכולה עדיין להיות אהבת חיים, אבל היא לא כזו שאפשר להתמיד בה לאורך זמן.

אני חושב שאת מבינה נכון את העניין, וגם את הצרכים שלך. על הצורך האמיתי והנכון שלך, כי את כן רוצה יציבות, ועל החלק הרע שבהבנה הזו, והוא שיש בו משהו שעושה לך את זה, מאד. לכן זה מבלבל, ואולי יותר משמבלבל, זה מתסכל.

יהיה לך קשה מאד להתחיל התחלות חדשות עד שתדעי להשלים שהיית עם איש מוצלח מאד, מושך מאד, מקסים מאד, אבל שהוא גם 'לא בן זוג' מוצלח. כלומר, הכל פרט לבן זוג יציב, שאפשר לסמוך עליו שירצה זוגיות ויתמיד ברצון הזה. קראי את מה שכתבתי. אם כל זה נכון, ואם לא תצליחי לסגור בנפשך את הפרידה הזו כראוי, לכי לטיפול, כדי להחיש את תהליך הפרידה. כי נפרדת ממנו, אבל עדיין לא נפרדת ממנו. ואולי - כדי לבדוק את האפשרות שלא טעית בגדול, ושבעצם זו את שבלבלה אותו. אני אומר זאת לא משום שאני חושב כך, אלא משום שאולי אני טועה ושכדאי לבדוק זאת גם, כדי שתהיי משוכנעת שאת גם רוצה להיפרד ממנו באופן סופי.

אגב, מנסיוני כמטפל, אני רוצה להוסיף שקשה מאד להיפרד מזוגיות שיש בה עליות ומורדות גדולות, כי בסופו של דבר מתרגלים בהם לכך שפרידה היא לא סופית. אז גם כאשר היא סופית, היא נראית לא סופית כי כך היה כל הזמן בעבר. לכן הפרידה קשה יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com