הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבטוח בעצמך מחדש

ד"ר אורן חסון(18.6.2017, 20:16)

ג יקרה,

זה לא נראה מוזר בכלל. בודאי שאת פגועה. דווקא משום שכאשר כבר מצאת מישהו שכל כך מצא חן בעינייך, והסרת את ההגנות שלך והתמסרת, זה כל כך מתסכל. והגיוני לגמרי שזה לוקח אותך למקומות שבהם את שואלת את עצמך לא רק אם את קוראת נכון את המציאות, אלא לשאלה אם זו המציאות כל הזמן, ושזה מה שאת צריכה לצפות לו.

העניין הוא שלא הכרת אותו מספיק כדי לדעת. הוא אולי היה מלך הארץ בענייך, ואולי הוא גם מלח הארץ, אבל אולי הוא לא היה ישר כלפייך עד הסוף. וכפי שכתבתי לך קודם - יתכן שהוא כן היה כל מה שחשבת שהוא, כל עוד הייתם ביחד, אבל היתה לו הסטוריה שקפצה עליו מחדש, מה שאי אפשר היה לחזות מראש. שלא היה לך סיכוי לחזות מראש. כך שבכלל לא בטוח שאת לא קוראת נכון את המציאות, רק שהמציאות לפעמים יכולה להתהפך. יתכן שהוא כל מה שחשבת שהוא, אבל משהו התהפך במציאות שלו, ואת היית עדיין, בשלב הזה, רק רכיב דק במציאות שלו, ללא עוגנים מספיק חזקים כדי לייצב אותו איתך. כך שהחלון בזמן שהיה יכול להיות איתו נסגר.

מה שאני מנסה לומר לך הוא שיתכן שאת עדיין קוראת נכון את המציאות, רק שאולי את צריכה לתת לעצמך יותר זמן כדי לבטוח בכך שהיא תישאר מציאות לאורך זמן. הפעם, בשל נסיבות שונות שאינן תלויות בך, ואולי אפילו אינן תלויות בו, החלון הזה החליף דיסקט. זה לא תמיד יהיה כך. איבדת את האמון בעיקר ביכולת שלך לקרוא את המציאות. תני לעצמך זמן. נראה לי שאת מספיק יציבה ומספיק חזקה כדי לבטוח בעצמך מחדש.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com