הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שלווה וביטחון עצמי

ד"ר אורן חסון(18.6.2017, 20:17)

איילת יקרה,

לפי דברייך, נישאת לגבר שדורש שליטה מלאה לא רק בחייו, אלא גם בחייך. העובדה, כפי שאת מתארת אותה, שהוא לא יכול לעזור לך להרגיש כאילו שאת בבית שלך, והעובדה, כפי שאת מתארת אותה, שהוא דורש שלא תעשי בבית שום שינוי מחד, ושלא תעברו לבית אחר בשכירות, שתוכלו לבנות מחדש, מאידך, היא עדות ברורה לכך שהאיש אליו נישאת הוא נוקשה מאד, קשיח מאד, ומתקשה להתאים את עצמו לבת הזוג שלו.

יתכן שיש לו המון יתרונות אחרים. אין ספק שהעובדה שיש לו בית, ובסיס כלכלי, גם היא משמעותית. אם לך אין בסיס כלכלי חזק מספיק, זה יכול לערער אותך ואת הביטחון שלך ביכולת לקיים חיים סבירים בעתיד, לך ולילדים שלך. אולי זה אפילו מערער את הביטחון שלך ביכולת שלך למצוא בן זוג מתאים, בעיקר כאשר את מגיעה לקשר חדש עם שני ילדים קטנים. ואת שואלת את עצמך מה עדיף? האם חיים איתו כשהם בעלי רמת חיים סבירה אבל עם תחושה של כלא בביתו של מישהו אחר, או חיים לבד, עם רמת חיים ירודה, ומי יודע מתי תגיע אהבה?

זו בחירה קשה, איילת. אבל זו הבחירה שלך. ואולי כדאי שאנסה להרחיב מעט את שתי האפשרויות העומדות בפנייך:

אם איתו, ואם הוא רוצה להיות איתך - חשוב מאד שתלכו לטיפול זוגי. את צריכה את התמיכה החיצונית כדי לנסות דינמיקה חדשה, וכדי לאפשר לו לקבל ולהכיל את העובדה שגם את צריכה מקום ואמירה ובית משלך. ואם לא איתו - אז ללמוד להתמודד עם הקושי, ועם חוסר הודאות, ועם חוסר הביטחון שלך, ואם ההבנה שאין סיבה שלא תצליחי למצוא אהבה, ותמיכה וחיבוק ורגעי אושר, גם אם זה ייקח זמן. ושבעזרת הכסף שתקבלי ממנו למימון אחזקת הילדים, תוכלי לגדל אותם כראוי. ושבמקרה הזה, רצוי מאד שתמצאו את הדרך ליצור תקשורת ביניכם שתעזור לכם לראות את הילדים ואת הצרכים שלהם, גם אם התקשורת הזו תיראה לכם לפעמים ככזו שפוגעת באגו שלכם. חשוב שתחשבו גם על שלומם שלהם. אם זה יוצא על חשבונכם, זה חלק מהעניין - אבל רק במידה. תצטרכו למצוא את האיזונים הנכונים, כי שלומכם הנפשי והתקשורתי חשובים כדי ליצור להם שלווה וביטחון עצמי.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com