הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לזוגיות צריך שניים שרוצים.

ד"ר אורן חסון(24.6.2017, 0:14)

אנונימית יקרה,

כפי שאת מבינה, יש ביניכם פער של רצון, ואולי בעיקר פער של רגש. את מאד רוצה ומאוהבת, והוא לא. למה לא? - קשה לדעת. יתכן שהוא לא מרגיש שאת מתאימה לו, וזה מפריע לו להתאהב בך. יתכן גם שאין לו המסוגלות לאהוב, ואולי כן - אבל רק כאשר בת הזוג שלו היא הדבר הנפלא ביותר עלי אדמות, אם אחת כזו תתאהב בו. קשה לדעת. כך או כך, מהנסיון שלך אפשר להבין, עד כמה שזה מצער, שהוא לא מסוגל להיות בן זוג מתאים לך. זה שהוא מוכן לשכב איתך גם כשהוא לא מעוניין בקשר זוגי לחיים איתך, אמנם מסייע לטעת בך את האשליה שאולי הוא רוצה, אבל זה ממש לא קשור. הייתם קרובים מספיק כדי שהוא יהיה בסדר עם זה, כל עוד את מוכנה לזה בתנאים שלו, כלומר, ללא מחוייבות. את המחוייבות הוא לא יכול לתת לך. אם אנסח מחדש שאת המסר שהוא מעביר לך: היית מספיק מוצלחת בעיניו כדי לנסות, אבל לא מספיק כדי להתמיד.

לא ברור לי למה - כי חסרה לי אינפורמציה. יתכן שהוא רק מנסה לשמור אותך 'על אש קטנה' ולכן אומר לך שאת מוצאת חן בעיניו קצת יותר ממה שבאמת נכון לו. אבל יתכן אולי אפילו עוד יותר, על סמך הניסוחים שלו, שהוא באמת נמשך אליך, אבל גם שהוא לא חושב שאת בת זוג ראוייה לו. אולי כי את צעירה ועדיין לא ברור מהם החיים שתמצאי לעצמך, ואולי בגלל שהוא חושב שיהיה לו קשה להציג אותך בפני בני משפחתו, ואולי בגלל סיבות אחרות. כך שיתכן שהוא באמת נמשך אליך, אבל חושב שאת 'לא ראויה' להיות בת זוגו, אולי בכלל בגלל שהוא מעריך שהסביבה שלו לא תעריך אותך ושהוא לא יכול להתמודד עם זה. זה בהחלט יכול להפריע לו להתאהב, כך שיתכן שזה משהו בסגנון הזה.

ואת שואלת אם כדאי לנסות לחזור אליו. נניח, לפחות על התאור שלך של מה שקורה ביניכם, שהסיכוי שזה יעבוד אם תנסי לחזור אליו הוא בערך בין 10 ל 5 אחוזים. כלומר, נניח משהו כמו 1:15, שזה אומר שב 14 מקרים דומים הוא לא יחזור אליך, לא משנה מה תעשי, ובאחד מתוך 15 כן. האם היית מהמרת ומנסה כאשר כמעט בודאות (14 מתוך 15 נסיונות) היית נפגעת שוב?

מה שאני מנסה לומר לך הוא שאם תנסי, זה לא עם סיכוי אפס, אבל כנראה שקרוב לזה. ההחלטה היא שלך. אני לא בטוח שהייתי מנסה להמשיך לו הייתי במצבך. אלא שלא אני במצבך, אלא את במצבך, וקשה לך לוותר עליו. זה בערך העניין.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com