הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

למה אין גברים מתאימים בעולם?

ד"ר אורן חסון(28.6.2017, 20:43)

מלי יקרה,

עושה רושם שהקושי שלך נובע משילוש של שלוש סיבות השלובות זו בזו. ראשית, כי את אינטליגנטית ומתקשה להסתפק בגבר שבלוני. במידה רבה של צדק, כי לא תעריכי אותו, והוא לא יוכל לתת לך גרוי אינטלקטואלי, ואולי גם לרגש אותך. בודאי שלא תסכימי לגבר שהשבלוניות שלו היא כזו שתגביל אותך. האם תסתדרי עם גבר שהוא "איש טוב ונדיב" אבל לא אינטלגנטי, פתוח ומקשיב, אבל לא מדבר הרבה? - אולי, אבל בשביל זה את צריכה לעבור שינוי, שכנראה לא תוכלי לעבור.

הסיבה השניה היא שאת נתקלת בגברים שאינם מוצלחים, ולא רק כאלה שהם שבלוניים ומוגבלים רגשית ואינטלקטואלית, אלא אולי גם לא בטוחים בנוכחותך, בעיקר אם את (אולי?) טורחת להבהיר, אולי בציניות ואולי באופן אחר, את העליונות שלך.

הסיבה השלישית היא יותר שלך. אם נהיה כנים, הרי גם את יודעת שיש גברים אחרים. הרי לא יתכן, בעולם אינסופי, שאת הכי חכמה ומבריקה מכולם, ושכל הגברים הם שתלטנים, חסרי ביטחון, וחסרי שליטה על יצריהם או בכלל (וזה גם מה שאת כתבת, כי כתבת שרובם כאלה, ולא שכולם כאלה). ואולי כאן נכנסת לפעולה הסקפטיות שלך, אולי גם חוסר האמון שלך באנשים אחרים, ואולי בעצמך שלא תצליחי למצוא גבר מתאים, שהוא גם מוצלח וגם ירצה אותך. הרי ברור שאם תחפשי מספיק זמן, תמצאי, ובעיקר אם תורידי הגנות ותתני צ'אנס במקום שאולי כדאי לבדוק עוד. כשאת פוגשת גבר חדש את יודעת הרבה אבל לא הכל,ולפמעים גם לא מספיק. אם את אדם שמחליט מהר, נחרץ והחלטי, וקובעת דעה במהירות, יתכן שאת מחמיצה מישהו שאולי בבחינה מעמיקה יותר ובעיקר סבלנית יותר, היית מתרגלת אליו, ומגלה שהוא טוב ומתאים לך. יתכן שאיבדת סבלנות, מלי, ויתכן שאת באתרים הלא נכונים, וכאלה שבוררים פחות את מי שמגיע אליהם, או שקשה יותר לסנן דרכם את הגברים שהם יותר איכותיים, עוד לפני שתפני אליהם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com