הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פערים, אהבה חדשה ומה שבינהם

אוליביה(3.7.2017, 12:32)

שלום ד"ר חסון,

יושבת מול התיבה הזאת כבר דקות ארוכות ולא בטוחה איך להסביר בכלל מה עובר עלי...

אני בת 36 עם ילדים, נשואה כבר 16 שנה .

הוא איש פשוט וטוב לב, אבא טוב, ובגדול גם בן זוג טוב. ולמה בגדול? כי המשבר האחרון גילה לי צד חדש באופיו, ולא ראיתי את זה מגיע...

לפני 3 שנים התעוררה בעיה אצל אחד הילדים שלנו והיא נזקקה לטיפולים רבים. הוא התכנס אל תוך עצמו, הדחיק את המצב. אני נכנסתי לאמוק. הייתי חייבת לצאת למרוץ מטורף נגד הזמן וניצחנו במרוץ הזה, אני והילדה. אני כועסת עליו וכלכך מאוכזבת... כל הנסיונות שלי לגייס אותו לעזרתי ולעזרתה עלו בתוהו, הוא התעסק במתכוון במליון ואחד דברים אחרים רק כדי לא להתמודד עם המצב. ננטשתי בזירה לבד...

הוא הפך להיות חסר תועלת, מדוכא מהסיטואציה (שאין לו חלק בפעילות שלה כלל) הייתי אומרת שאפילו הפך להיות נזקק. כמעט כמו ילד. דרש ממני כמויות עצומות של תשומת לב.

ואולי תמיד היה נזקק?רק שהעובדה שהכל היה בסדר עד לאותה תקופה לא הציפה את חוסר עמוד השדרה והעדר העצמאות שלו

המצב הביא אותי לסטרס גדול, שבעקבותיו חליתי במחלה חיסונית כל שהיא. לאחר שנה ארוכה החלמתי.

התחננתי בפניו שנלך לטיפול ביחד, כי אני לא יודעת מה לעשות עם המצב הנוכחי, אין לי כלים להוציא אותנו מהמערבולת הזאת....

הוא סרב בתוקף. למעשה מסרב עד היום (שזה שלש שנים מאז). ואמר שאם אני כלכך סובלת אולי בכלל צריך להפרד. נפגעתי עד עמקי נשמתי וביקשתי ממנו לעזוב. הוא נשבר, בכה (לראשונה בזוגיות שלנו), התנצל, ומאז הוא מפרפר בניסיון להפוך אותי למרוצה.

אבל אני מרגישה שאין לי איך לגשר על הפערים שנוצרו ביננו, אפילו בשיח פשוט אנחנו לא מצליחים ליישר קו. ואני כועסת, כלכך כלכך כועסת. ומודעת לכך שהכעס לא יפתור כלום, אבל אוהבת אותו ומאמינה שיש דרך לשקם, אני יודעת שאפשר אחרת.

קצת אחרי כל הכאוס הנ"ל, התאהבתי בגבר אחר. והוא בי.

הוא איש עסקים חריף, חכם, לבבי, מבין ותומך - ואני מניחה שזה רלוונטי למצב הנפשי שלי. אציין שמעולם לא היה מגע מיני, לא נשיקה ובעצם כלום.

רק 2 אנשים שמתפתלים בכסאות שלהם אחד מול השניה ונושכים שפתיים כי יודעים ומבינים שאין מקום לאהבה הזאת, היא לא תוכל להתקיים. יותר מידי אנשים יפגעו בדרך וזה כולל אותנו בתוכם.

אני אדם רציונלי, ואני יודעת שאני חייבת לעשות 2 דברים.

הראשון זה לפתור את המצב הנוראי עם בעלי - יהיה אשר יהיה הפתרון.

והשני זה להרפות מהאהבה החדשה - ואת השורה הזאת אני כותבת ומרגישה שפוצעים אותי פיזית. כלכך כואב שקשה לי לנשום.

אני צריכה עצה טובה, ניעור, אולי הכוונה / אהרה. לא בטוחה אפילו מה לשאול. רק מרגישה שאני צוללת ומתרסקת ולא רואה תחתית של כלום.

תודה מראש