הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אולי לשנות משהו?

ד"ר אורן חסון(13.7.2017, 18:58)

מלי יקרה,

אני רואה את האמביוולנטיות שלך. מצד אחד, כתבת בפנייתך הראשונה בשרשור הזה: "אני שתלטנית, חסרת בטחון עם אגו נפוח. אבל אני שואפת להשתנות." מצד שני, כאן, את כותבת שאת מוכנה להמשיך "כנגד הסיכויים" (הניסוח שלי בתשובה שלי), ולא מוכנה לשנות את זה, אבל גם - שכאשר את לא מצליחה להשיג את הכל, את מאבדת ביטחון ואת הדרך.

ראי, אנשים נמצאים בזוגיות לא מפני שהם מאבדים את הדרך. אלא משום שהם מוכנים לפשרות. לא בהכרח לפשרות באשר לזהות בן הזוג ולטבעו (אם כי גם זה), אלא בעיקר לפשרות באשר לצרכים שלהם ולדרך ההתנהלות שלהם, וליכולת שלהם לוותר למען בן הזוג או למען בת הזוג, הן מתוך הבנה שהיחסים הזוגיים מושתתים על נתינה הדדית (מה שעובד טוב דווקא כאשר לא עושים חשבונות מדוקדקים, כי לפעמים הנתינה היא במישורים שונים לגמרי, וחלקם בכלל לא מדידים כמותית), והן מתוך כך שכאשר בני הזוג שלהם שמחים, זה עושה להם טוב.

כשאת פגיעה כשמישהו מתנהל כלפייך באופן לא מדוייק, או מתקשה להתמודד עם אכזבה כאשר הדברים מתנהלים אחרת מכפי שציפית, זה הופך להיות יותר קשה, כי אז קשה יותר שלא לחשב חישובים של כדאיות, ולהתייאש כשמשהו מאלה לא מסתדר. אני חושב שאת יכולה להבין מכך שאם זה מה שקורה לך, צוואר הבקבוק הוא לא העצמאות שלך, אלא התחושות שלך. ואם אני מחזיר אליך את השאלה שבה אנחנו דשים הפעם: האם היית רוצה לשנות את זה?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com