הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אקטיבית ויוזמת, בעיקרון זה טוב מאד.

ד"ר אורן חסון(15.7.2017, 23:07)

מלי יקרה,

אני לא בטוח שאת אמורה להיות פסיבית יותר. אולי לפעמים. זה תלוי בבן הזוג שלך. כלומר, אם האקטיביות שלך מפריעה לך להקשיב לצרכים שלו, אז אולי כן. לפעמים היא עלולה לגרום לחוסר סבלנות, וזו אחת הסיבות לכך שאנשים לא מקשיבים זה לזה.

את שואלת הרבה שאלות נכונות, ומן הסתם, כאן, בהתכתבות, ימשיכו להיות בינינו אי הבנות, כי זה לא הפורום המתאים להכנס לעומק, אלא לקבל כיוונים למחשבה. ואני מתכוון לכיוונים למחשבה יותר מאשר כיוונים לומר לך מה לעשות ומה לא. את היא זו שתצטרך לקבל את ההחלטות מה לעשות ובאיזה קצב.

האמת היא שהתחלנו כאן סוג של שיחה טיפולית. כלומר, הנסיון להבין את הצרכים, ולהבין את הקשיים, שכרגע הם גישוש של התחלה. העובדה שאת פתוחה להקשבה ולשיקול דעת בתהליך של התבוננות עצמית, אומרת שאת אולי בשלה לעשות את זה. האם תוכלי לעשות זאת לבדך? - כי את "עושה הכל לבד" - אני לא יודע. זה לא קל. זה יותר קל בתהליך טיפולי שיעזור למקד נכון את השאלות, כדי שתביאי תשובות שמתאימות לך, לשאלות שאולי חשבת עליהן אבל אולי לא במדוייק, ועם בחינה חוזרת ונשנית של התשובות שלך, ובסופו של דבר גם עם דרך שיכולה להיות לא פשוטה - להתגבר על הנטיות הטבעיות שלך שתחשבי, במהלך השיחות, שהן מעכבות אותך בדרך למה שאת רוצה. למשל, בדרך להיות יותר בטוחה בעצמך ובכישורייך, יותר מתונה ב"שתלטנות" כפי שהגדרת זאת (שיכולה להיות תוצאה משנית של כמה וכמה גורמים מוקדמים יותר, החל מחרדות ועד פגיעוּת, פרפקציוניזם או כעסים).

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com