הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כללי אצבע לזוגיות טובה

ד"ר אורן חסון(19.7.2017, 0:50)

טוטו יקרה,

נדמה לי שהתכונה הראשונה והחשובה ביותר אצל בן זוג, היא העובדה שהוא רוצה אותך כבת זוג שלו. זה התנאי, אבל הקושי הוא שזה תנאי שנרכש בהדרגה, ובכל שלב בקשר, ה"רוצה אותי כבת זוג" מקבל פנים אחרות. לכן, את לא יכולה לדעת על ההתחלה, איך זה ייראה בעוד חודש, וגם לא איך הרצון הזה יהיה בעוד שנה. האופי ההתחלתי של ביטוי הרצון הזה יוצר מומנטום שאיתו יש לעבוד, כדי להתקדם נכון בשלבי הרצון ההדדי.

מעבר לכך, יש מי שעבורה בן הזוג המוצלח הוא דווקא כן עשיר וחתיך, ולא תוכל לשאת משהו אחר, סוג של תנאי סף. עם המלכוד שאם מחפשת את המוצלח ביותר על פי קרטוריונים "כלליים", כלומר כאלה שמקובלים על הרוב כמו יופי וכסף, אז יתכן שהמוצלח ביותר לא ירצה בך, שכן המבחר שלו יכול להיות גדול מאד, בשונה מגברים שהם פחות "מוצלחים" על פי הקרטוריונים הכלליים. מה שמחזיר אותנו אל הצורך הראשוני שזה יהיה מישהו שירצה בך.

מעבר לכך, יש מי שזקוקה לגבר סבלני ומתון, ויש מי שגבר כזה יחרפן אותה, למרות שקשה יותר לריב איתו, ואולי דווקא בגלל זה. כאן אנחנו נכנסים למרחב האישי של התאמות וצרכים בהתאם לאישיות שלך.

אבל אתן לך חומר קריאה:

א. כלים לזוגיות טובה. כאן תמצאי מה כדאי להיות בזוגיות כדי ליצור זוגיות טובה. מתוך הבנה שקצת בלתי אפשרי להשיג זוגיות מושלמת, אבל אפשר בהחלט להיות מרוצים מאד כשהיא טובה.

ב. לגבי השאלה האחרונה שלך, איך ומתי להעלות את זה:

קראי בבקשה את המאמר הראשון ברשימה, מאמר שכתבתי עבור Ynet, על השאלה: מתי לגלות לה שאני לא רוצה ילדים? - וכמובן, גם מתי לגלות דברים אחרים. סוג של כללי אצבע. קראי את המאמר, אבל גם זכרי שבעיקרון זה הרי משהו שהוא יכול ללמוד לבד מהר מאד בתוך החודש הראשון שלכם. אם תבליטי את זה, הוא יבין שאת חושבת שזה עלול להפריע. ואותי מעניין יותר למה זה מפריע לך שאת כך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com