הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ציפיות גדולות מדי?

ד"ר אורן חסון(23.7.2017, 11:08)

נועה יקרה,

בסך הכל שני דייטים, בודאי מתוך כמה וכמה שהיו בחייך. אני חושב שגם את יכולה להבין שזה צרוף מקרים, ולא משהו שעשית בזמן האחרון. מן הסתם, זה גם לא קארמה. אבל זה פגע בך. אולי, וזה ניחוש שלי, שתלית בפגישות האלו ציפיות רבות, וההבנה שהגבר שאת מיועדת לפגוש, שאולי אולי יהיה הגבר של חייך, עושה משהו שבחיים לא תקבלי מבן זוג, וזה עוד לפני שהכיר אותך, מאד מאכזב.

האם הם לא רציניים? - אני לא יודע. מן הסתם, לא היו מאד רציניים בקשר אליך, אבל הם לא הכירו אותך. עד כמה הם לא היו רציניים? - קשה לדעת. אם מה שארגנו החברים לדייט הראשון שלך היה לו מאד משמעותי, לפחות מבחינת הצורך שלו לא לאכזב חברים שציפו לו מאד, יכול להיות הגיוני שהוא החשיב את הצורך שלו בחברות איתם יותר מאשר הסיכוי, שמן הסתם קיים ועובדה שקרה - להפסיד מישהי שהוא לא מכיר. האם זה היה ממשיך כך גם לאחר הכרות איתך? - לא יודע. כאן זה כבר תלוי ביכולת של שניכם ליצור תקשורת פתוחה והוגנת.

לגבי השני - אני חושב שלפחות היתה לו היכולת האמפתית להבין את האכזבה שלך, וזה לא משהו טריוויאלי. לו לא היה מבין את הסיטואציה שבה שם אותך, הוא היה עושה זאת בקלות רבה יותר, ומן הסתם יעשה זאת יותר בקלות לאחר שהכיר אותך מאשר מי שלא יודע להיות אמפתי.

כך או כך, את לא מכירה אותם, והם לא מכירים אותך, ולקחת זאת מאד מאד קשה למרות שזה כמעט שלא אישי. הם באמת לא מכירים אותך, ובאמת את אפילו לא יודעת אם את מפסידה משהו בכלל. אבל הפסדת את הציפיה שלך למשהו טוב שיקרה לך, ואת הציפיה ליחס טוב והוגן - וזה ההפסד המשמעותי ביותר שלך. זה מתחבר לך כנראה להרבה דברים אחרים ולכן נפגעת מאד, אבל במצב שלך של חוסר ידיעה של מי שהם, יתכן שחסכת גם הרבה עוגמת נפש של שני דייטים לא מוצלחים. את לא יכולה לדעת, ואולי כך נכון יותר להתייחס לזה. מה את חושבת?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com